Veda

Teraz poznáme najpravdepodobnejšie príznaky Covid-19

Vedci z University of Southern California (USC) identifikovali pravdepodobné poradie príznakov Covid-19, ktoré dúfajú, že pomôžu lekárom identifikovať pacientov skôr a poskytnúť príslušnú liečbu.

Jednou z najťažších výziev pandémie Covid-19 bolo zistiť, kto ochorel nakazil a izolovať ich, aby sa zabránilo ďalšiemu šíreniu. Vlády na celom svete zaviedli testovacie, sledovacie a sledovacie systémy, aby tak urobili. Ak by sme však mali identifikovať pravdepodobné prípady skôr, mohli by sme znížiť počet a veľkosť skupín prípadov, uviedli vedci v časopise. Hranice v oblasti verejného zdravia,

Na tento účel sa biológovia z USC rozhodli určiť poradie príznakov Covid-19, aby lekári a verejnosť vedeli, na čo treba dávať pozor, najmä v počiatočných štádiách choroby. Identifikovali tiež, ako sa líši poradie príznakov od podobných vírusov, ako je chrípka a iné koronavírusy, čo napomáha rýchlejšej identifikácii.

Na tento účel preskúmali údaje z 55 924 prípadov Covid-19 od Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) a Číny od 16. do 24. februára 2020, ako aj 1 100 prípadov od 11. decembra 2019 do 29. januára 2020, zoradené podľa expertná skupina pre lekárske ošetrenie v Číne. Zamerali sa na príznaky, ktoré boli ľahko rozpoznateľné alebo objektívne, v porovnaní s inými hlásenými príznakmi, ako sú neurologické účinky vrátane straty zápachu.

„Osoba infikovaná Covid-19 má najpravdepodobnejšie príznaky v poradí horúčka, kašeľ, nevoľnosť / zvracanie, potom hnačka,“ uviedli autori. „Najmenšia pravdepodobná cesta začína hnačkou a nevoľnosťou / zvracaním, nasleduje kašeľ a nakoniec horúčka.“

Rozlišovanie Covid-19 od chrípky by mohlo byť obzvlášť náročné, keď sa vydávame do chrípkovej sezóny. Aby to pomohli, porovnali poradie príznakov Covid-19 s 2 500 prípadmi chrípky od zdravotníckych orgánov v USA a Európe v rokoch 1994 až 1998 a s dvoma známymi koronavírusovými chorobami, respiračným syndrómom na Strednom východe (MERS) a závažným akútnym respiračným syndrómom (SARS) ).

Ich model zistil, že chrípka zvyčajne začína kašľom, zatiaľ čo Covid-19, rovnako ako iné choroby súvisiace s koronavírusmi, začína horúčkou. Avšak načasovanie a príznaky v hornom a dolnom gastrointestinálnom trakte oddeľujú Covid-19 od SARS a MERS.

„Táto objednávka je obzvlášť dôležitá, keď vieme, že sa prekrývajú cykly chorôb, ako je chrípka, ktorá sa zhoduje s infekciami Covid-19,“ uviedol profesor Peter Kuhn z USC. výkaz,

Aj keď je to len najpravdepodobnejšie poradie symptómov a niektorí pacienti sa budú líšiť (napríklad veľmi malý počet pacientov má ako počiatočný symptóm hnačku), tím sa domnieva, že to podporuje myšlienku, že by sa na vyšetrenie mala použiť horúčka. vstup do zariadení, keďže regióny sa znovu začínajú otvárať po vypuknutí jari 2020. “ Keď sa vytvárajú a zlepšujú nové liečby, dúfajú, že poznanie pravdepodobného poradia príznakov zachráni životy, keď ľudia hľadajú, a liečia sa v skoršom štádiu choroby.

Tím je presvedčený o svojich výsledkoch, ale tvrdí, že celková presnosť by sa mohla zlepšiť, ak by lekári zaznamenávali poradie výskytu symptómov; niečo, čo, trochu prekvapivo, ešte nie je štandardnou praxou.

„Naše zistenia naznačujú, že dobrá klinická prax by mala zahŕňať zaznamenávanie poradia výskytu symptómov u COVID-19 a iných chorôb,“ uzatvára štúdia. „Keby bola takáto systematická klinická prax štandardom už od pradávnych chorôb, možno by sa dalo predísť prechodu z miestneho ohniska na pandémiu.“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Check Also
Close
Back to top button
Close
Close