Zábava

Titul Miss World 2024 získala Češka Kristina Pišková. Podrobnosti tu

Češka Kristina Pišková bola v sobotu korunovaná za Miss World 2024 na veľkolepom ceremoniáli v Geo World Cinema Arena v Bombaji. Miss World Karolina Bilawska z Poľska korunovala na hviezdnom podujatí svoju nástupkyňu.

Okrem titulov získala Christina aj ocenenie Best Fashion Designer – Europe. Porazila súperky vrátane Sini Shetty z Indie, Aceha Abrahamsa z Trinidadu a Tobaga a Lesega Chomba z Botswany. Ako prvá skončila Yasmina Zaytoun z Libanonu.

Pisková plynule hovorí po anglicky, poľsky, slovensky a nemecky a je druhou Miss World v Českej republike. Indiu, hosťujúcu po 28 rokoch, zastupoval Sini Shetty, ktorý sa medzi najlepšiu štvorku neprebojoval. India vyhrala titul už 6-krát.

Piszková, ktorá má dvojitý diplom v odbore právo a obchodná administratíva, je modelkou a zakladateľkou Nadácie Christiny Piszko. Založil tiež anglickú školu pre znevýhodnené deti v Tanzánii. Christina je vyučená v umení a vie hrať na flautu a husle.

Jej projekt Beauty with a Purpose sa zameriava na jej úsilie v Tanzánii. V Českej republike založil nadáciu, ktorá poskytuje vzdelávacie programy pre deti, seniorov a ľudí s mentálnym postihnutím.

V rozhovore pre indianexpress.com vyjadrila svoje nadšenie a oddanosť svojej úlohe veľvyslankyne s poslaním. Pisková, oblečená v róbe šitej na mieru od thajského návrhára, vyjadrila svoju lásku k Indii a jej kultúre.

Zdôraznil tiež dôležitosť udržateľnosti a prezradil, že jeho národný kostým je vyrobený z recyklovateľných materiálov. S vášňou pre umenie a hru na flaute a husliach vyzvala mladé ženy, aby rozvíjali ducha sebadôvery a úspechu.

Na 71. ročníku súťaže Miss World, ktorá sa konala v Jio World Convention Center v Bombaji, sa zúčastnilo 112 krajín. Show moderovali Karan Johar a Megan Young a moderovali Shaan, Neha Kakkar a Tony Kakkar. Na pódiu sa objavilo aj herecké obsadenie Heromandy: Diamond Bazaar.

READ  Mila Kunis a Ashton Kutcher vyzbierali 30 miliónov dolárov pre ukrajinských utečencov

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close