Svet

Top 10 najvýkonnejších afrických pasov v roku 2024

Mať silný pas neznamená len chváliť sa. Ide o rozšírenie možností. Odstraňuje problémy so zdĺhavými žiadosťami o víza, otvára dvere medzinárodným akademickým a obchodným podnikom a podporuje kultúrnu výmenu.

Seychely vedú so svojím pasom, ktorý teraz ponúka prístup do 156 krajín, o 3 viac ako predtým. Botswana zaznamenala výrazný nárast na 91 bezvízových destinácií, zatiaľ čo držitelia pasov Tanzánie môžu teraz preskúmať 73 krajín, čo dokazuje rastúci záujem kontinentu o globálnu mobilitu.

Pozrite si zoznam 2023 tu…

2024 Henley Passport Index, podľa oficiálnych údajov Medzinárodnej asociácie leteckých dopravcov (IATA).

Tu je desať najmocnejších pasov afrických krajín za prvý štvrťrok 2024

Seychely – Globálny rebríček: 26

Ako popredná africká pasová autorita sú Seychely prvé so skóre ekonomickej mobility 55,89 %, čo svojim občanom umožňuje bezvízový prístup do 156 destinácií po celom svete.

Maurícius – Globálny rebríček: 30

Hneď za ním je Maurícius na druhom mieste so skóre ekonomickej mobility 57,68 %. Držitelia maurícijských pasov majú bezvízový prístup do viac ako 150 destinácií po celom svete.

Južná Afrika – Globálny rebríček: 53. miesto

Južná Afrika je na treťom mieste, čo ukazuje svoju ekonomickú silu a globálny vplyv. So skóre ekonomickej mobility 16,37 % majú držitelia juhoafrických pasov prístup do 108 destinácií.

Botswana – Globálne hodnotenie: 59

Botswana sa javí ako veľmoc v oblasti pasov so silným skóre ekonomickej mobility 14,77 %. Občania krajiny využívajú bezvízový prístup do 91 destinácií, čím sa posilňuje kľúčová úloha Botswany v africkej mobilite.

Lesotho – Globálne hodnotenie: 65. miesto

Lesotho je celosvetovo na 65. mieste so skóre ekonomickej mobility 12,6 %. Táto juhoafrická krajina ponúka svojim držiteľom pasov prístup do 80 destinácií, čím prispieva k rastúcej globálnej prítomnosti Lesotha.

Namíbia – Globálne poradie: 65. miesto

Namíbia má skóre ekonomickej mobility 8,33 %. Cestovný pas krajiny ponúka bezvízový prístup do 80 destinácií, čím sa rozširuje vplyv Namíbie na medzinárodnej scéne.

eSwatini – Globálny rebríček: 66

eSwatini so skóre ekonomickej mobility 8,34 %. Vďaka bezvízovému prístupu do 78 destinácií zlepšuje pas krajiny globálny prístup občanov Eswatini.

Keňa – Globálne poradie: 67

Keňa sa objavuje so skóre ekonomickej mobility 5,48 %. Držitelia kenských pasov majú prístup do 76 destinácií, čo ešte viac upevňuje pozíciu Kene ako regionálneho lídra.

Malawi – Globálny rebríček: 67

So skóre ekonomickej mobility 5,1 % vykazuje Malawi zlepšenie pasov v Južnej Afrike. Občania Malawi majú bezvízový prístup do 76 destinácií, čo prispieva k vzostupnej trajektórii globálnej mobility krajiny.

Tanzánia – Globálne hodnotenie: 69

Po zavŕšení top 10 je Tanzánia na 69. mieste so skóre ekonomickej mobility 4,92 %. Držitelia tanzánijských pasov ťažia z bezvízového prístupu do 76 destinácií, čo signalizuje odhodlanie krajiny viesť nové hranice v globálnej angažovanosti.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close