Svet

Budúci týždeň prídu ďalšie čínske vakcíny

Ďalších 600 000 dávok očkovacích látok Govit-19 zakúpených vládou od čínskej farmaceutickej spoločnosti Sinoform pricestuje do krajiny budúci týždeň, keď úrady zintenzívnia očkovanie krajiny.

Prvá fáza celoštátneho programu masovej imunizácie sa začala vo štvrtok pomocou 200 000 dávok darovaných Čínou, ktorá do krajiny dorazila v pondelok.

Väčšina provincií dostala svoj podiel vakcín na úrovni okresov do včerajšieho popoludnia pred začiatkom imunizácie.

Námestník ministra zdravotníctva a starostlivosti o deti, Dr. John Mangviro, minulý týždeň odpovedal na otázky v Národnom zhromaždení, uviedol, že Zimbabwe bude teraz dostávať nové vakcíny každých štrnásť dní.

„Ďalšia várka príde v priebehu najbližších dvoch alebo troch týždňov. Samozrejme, uviedol minister zdravotníctva a starostlivosti o deti Dr. Konstantino Sivenka, viceprezident.“

„Nech ste kdekoľvek, keď sa pozriete do tlačených médií, každé dva týždne – napríklad do konca tohto mesiaca dostaneme asi 600 000 dávok vakcín, ktoré budeme dostávať aj naďalej.

„Je to nepretržitý postupný proces.

„Budeme sa snažiť zabezpečiť, aby bolo chránené každé Zimbabwe.“

V prvej fáze imunizačného programu dostane viac ako 142 000 vedúcich pracovníkov prvú dávku vakcíny počas 10 dní a druhá dávka sa podá do piatich dní.

Hovorca ministerstva zdravotníctva Donald Mujiri včera pre Sunday Mail uviedol, že distribúcia vakcín do všetkých miestnych imunizačných centier bola neobmedzená.

„Očkovacie látky boli zaslané do všetkých provincií a okresov a očkovanie sa začne v pondelok (zajtra),“ uviedol.

„O výzvach zatiaľ nemáme žiadne informácie. Všetko prebieha podľa plánu a sme pripravení ísť.“

V.P. Shivenka vo štvrtok začala v Harare Národný očkovací program a je hrdá na to, že je prvým miestnym Zimbabwe, ktoré bolo očkované proti korónovému vírusu.

READ  S'pore zmierňuje obmedzenia pre cestovateľov z viacerých krajín; Môžu sem ísť ľudia z Indonézie, zdravotné správy a dôležité správy

Očakáva sa, že krajina čoskoro dostane ďalšiu dávku očkovacej látky od zariadenia Kovacs v rámci globálneho fondu Africkej únie, zatiaľ čo India prisľúbila darovanie 75 000 dávok s možnosťou nákupu ďalších pre Zimbabwe.

Rusko tiež prisľúbilo, že krajine pomôže získať viac vakcín.

Vláda vyčlenila 100 miliónov dolárov na nákup vakcín a plánuje zaočkovať 10 miliónov ľudí na dosiahnutie imunity stáda.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close