Veda

Toto je najpodrobnejší obraz čiernej diery vôbec.

Chytanie môže trvať veky Prvý skutočný obraz čiernej diery„Sledovanie však trvalo len pár rokov. New York Times Správy To dokázali vedci ďalekohľadu pre horizont udalostí Prepustený Najpodrobnejší obraz čiernej diery vôbec. Aktualizovaná snímka dier galaxie Messier 87 sa po prvý raz objaví v polarizovanom svetle a ukazuje, ako sa správajú magnetické polia (naznačené čiarami, ktoré tu vidíte) na samom okraji vesmírnych javov.

Nové scény ukazujú, že tieto polia sú dostatočne silné na to, aby ponúkali odolnosť voči vysoko zmagnetizovanému plynu na horizonte udalostí, čo pomáha zabrániť stlačeniu gravitácie v niektorých plynových dierach. Jason Dexter z univerzity v Colorade uviedol, že cez tieto polia musí prechádzať plyn, aby spadol do diery. Podľa kolegu prispievateľa Event Horizon Michaela Johnsona Kalpana tiež naznačuje, že prúd prúdi zo sily rotácie čiernej diery.

Údaje umožňujú vedcom usudzovať, že čierna diera je relatívne malým jedlom – každý rok spotrebuje tisícinu hmotnosti Slnka.

Mali by ste vidieť viac informácií o budúcnosti. Aj keď je kombinácia ďalekohľadov EHT na celom svete obmedzená, budúca verzia by mala stačiť na to, aby bolo možné vytvárať kompletné videozáznamy magnetickej aktivity. Musí ukázať, ako magnetické polia emitujú energiu z čiernej diery a ďalej ničia akýkoľvek cudzí predmet vo vesmíre.

READ  Nová mapa nočnej oblohy odhaľuje 4,4 milióna galaxií a iných vesmírnych objektov

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close