Technológie

Toto je nový Aston Martin DB12 s výkonom 671 koní

Prvý pohľad

Nové meno, nové zásoby a žiadna V12 pre vlajkový model Aston

„Prvý super tourer na svete,“ hovorí Aston Martin. V skutočnosti je to odznak, ktorý už bol raz alebo dvakrát spomenutý na autách, ktoré dominujú segmentu GT/supercars, ako napríklad najnovšie Porsche 911 Turbo. Ale berme to za nominálnu hodnotu, pretože presne popisuje to, o čo sa tu Aston snaží.

Účelové športové autá. Valkyrie je (konečne) tu, vývoj ďalších strojov s motorom v strede prebieha a snaha Astonu stať sa britským Ferrari sa vyhrieva v odrazených lúčoch úspechu F1. Vďaka tomu sa Grand Tourer javí ako zastaralý koncept. DB11 tiež nikdy nebol najlepším vydaním tohto plemena.

Inzerát – pokračovanie v spodnej časti stránky

Ale ešte nie je čas na výmenu. DB11 existuje len sedem rokov a DB9, ktorý mu predchádzal, vydržal väčšiu časť z dvojnásobku. Aston potrebuje platformu, aby zaplatil cestu. Prešla teda veľmi dôkladnou rekonštrukciou.

aká je téma? Nie Už tam nie je. V12 je mŕtvy. Emisie sa konečne dočkali. Tu je to, čo ešte nie je: hybrid alebo akákoľvek forma elektrickej asistencie. Namiesto toho DB12 používa 4,0-litrový motor V8 s dvojitým turbom od Mercedesu. Bolo to v DB11, kde produkoval 528 koní. Ale s motorom V12 s dvojitým turbodúchadlom a výkonom 630 k a snahou o zvýšenie športovosti potrebuje Aston V8, aby dokázal viac zdvíhať ťažké veci.

S upravenými vačkovými hriadeľmi, kompresným pomerom 8,6:1, prepracovaným chladením (dva nové dochladzovače a chladič oleja sa zdvojnásobili), plus – prirodzene – väčšie turbá, V8 získal viac ako 150 koní. Je to obrovské. S výkonom 671 k je takmer rovnako výkonný ako 715 k DBS (čo teraz zaisťuje, že sa odznak vráti aj pri jeho finálnom 770 bhp Ultimate behu).

READ  Nový systém navrhnutý spoločnosťou Rockstar Devs môže upgradovať NPC v GTA6

Tento údaj o sile predstavuje niekoľko vecí. Po prvé, rýchlosť. Zrýchlenie z 0 na 62 mph za 3,6 sekundy a maximálna rýchlosť je 202 mph. Krútiaci moment je mimochodom o 34 percent vyšší pri 590 lb ft od 2 000 ot./min. Znamená to tiež zaoberať sa všetkým ostatným. Lepený hliníkový podvozok zvyšuje torznú tuhosť o sedem percent, pričom osobitná pozornosť sa venuje zlepšeniu prispôsobenia zadnej nápravy a tlmičov.

Inzerát – pokračovanie v spodnej časti stránky

Adaptívne tlmiče sú nové a majú veľkú šírku pásma. K dispozícii je dvojité lichobežníkové predné a viacprvkové usporiadanie zadného zavesenia s elektrickým riadením, ale sľubom je, že kalibrácia a presnosť všetkého bola zmenená. Aston je prvým OEM, ktorý používa najnovšiu pneumatiku Michelin PS5S ako štandardnú výbavu. Dodávajú sa s penovými vložkami potláčajúcimi hluk, ktoré znižujú hluk na ceste o 20 percent. Stále to správanie GT.

Osemstupňový automat má však teraz kratší koncový prevod, elektrický diferenciál, štandardnú 21-ku, rozchod kolies šesť a 22 mm a predné brzdy s priemerom 400 mm. Karbónová keramika je voliteľná a šetrí 27 kg. Koniec koncov, ak sa zdá, že všetko ostatné váži viac ako dve tony, je to 1 685 kg. Je to suchá váha (ďalší citlivý Aston je na ich hmotnosť), takže počítajte okolo 1 820 kg (na úrovni DB11), aj keď zaujímavé je, že Aston presunul väčšiu váhu dozadu, aby sa predok vyostril – rozloženie 48:52.

Najdôležitejšie je, že to znamená biznis. Fyzická práca sa efektívne zlepšuje. Prikláňa sa k brutálnej muskulatúre DBS, no modernizuje tieto línie výraznejšími záhybmi. Spôsob, akým kolesá vypĺňajú krivky, nadrozmerné nasávacie otvory, krivka kapoty a široké boky – to je ostrý dizajn.

Ale pre skutočnú zmenu choďte dovnútra. Keďže Aston prevzal infotainment interne, takmer všetky stopy po rozvádzači Mercedes boli vymazané. Dúfam, že je to dobré. To im samozrejme umožňuje byť aktuálnejšie a vyhnúť sa problémom s DBX bez dotykovej obrazovky. Jedným z nich je 10,25-palcový s dobou odozvy 30 ms. K dispozícii budú aj bezplatné aktualizácie a komplexná aplikácia pre telefón. V rámci nového partnerstva so spoločnosťou Bowers & Wilkins sa v zozname možností objaví 15-reproduktorový a 1170-wattový hifi systém.

READ  Hlbší, realistickejší zážitok pre viacerých hráčov - Forsa Motorsport

Získajte všetky najnovšie správy, recenzie a exkluzívne ponuky priamo do svojej doručenej pošty.

Prostredie jazdy bolo úplne prepracované, prestal byť tlačidlový volič prevodovky a je tu množstvo tlačidiel na skrátenie času prezerania menu. Ale sú to voliteľné športové sedadlá, ktoré poskytujú jasný dôkaz, že DB12 sa uberá novým smerom. Sú pevnejšie, menej vypchaté, no s väčším množstvom výstuží. Vrcholom ponuky je karbónové sedadlo.

Vyzerá a pôsobí ako veľmi seriózny jazdný nástroj. A umožní mu to vyplniť priepasť medzi úžasne ťažkým Bentley Conti GT a vysoko letiacim Ferrari Roma. Ceny zatiaľ neboli oznámené, ale dodávky sa začnú už túto jeseň. V roku 2023 je 75 rokov automobilov Aston DP, takže ide o „dosiaľ najkompletnejší a najschopnejší model DP. [the firm’s] História. Jednoducho povedané, v žiadnej sérii sa Aston Martin plne nezaviazal stanoviť nové dynamické štandardy.“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close