Technológie

Poľsko, Maďarsko a Slovensko predĺžili embargo na ukrajinské obilie

Poľsko, Maďarsko a Slovensko budú presadzovať vlastné zákazy dovozu ukrajinského obilia bez ohľadu na rozhodnutie Európskej komisie. Dokončite prekážku Dňa 15. septembra podľa správy Z viacerých médií.

„Vzhľadom na nesprávne rozhodnutie Európskej komisie nepredĺžiť obilné embargo… Podpísal som národné nariadenie o zachovaní embarga,“ povedal poľský minister rozvoja a technológie Waldemar Buda. povedal.

V máji Komisia zakázala predaj ukrajinských semien pšenice, kukurice, repky a slnečnice do piatich krajín EÚ: Poľska, Maďarska, Slovenska, Rumunska a Bulharska. Krajiny o tento krok požiadali kvôli obavám miestnych farmárov, že lacné ukrajinské dovozy znížia ceny poľnohospodárskych produktov.

Hoci sa komisia po 15. septembri rozhodla zákaz nepredĺžiť s odvolaním sa na údaje, že ukrajinský dovoz negatívne neovplyvňuje miestne trhy, tri z piatich krajín budú naďalej obmedzovať dovoz ukrajinských poľnohospodárskych produktov.

„Budeme chrániť záujmy maďarských farmárov,“ povedal maďarský minister pôdohospodárstva Istvan Nagy povedal V príspevku na Facebooku oznamujúcom rozhodnutie Maďarska pokračovať v zákaze.

Maďarský zákaz sa vzťahuje na 24 ukrajinských poľnohospodárskych produktov vrátane niektorých druhov zeleniny, mäsa a medu.

Slovensko bude naďalej zakazovať ukrajinský dovoz obilia.

„Musíme zabrániť nadmernému tlaku na slovenskom trhu, aby sme boli féroví k domácim farmárom,“ uviedla vláda SR. povedal Vo vyhlásení.

Usilovne pracujeme na tom, aby sme vám prinášali nezávislé správy z miestnych zdrojov z Ukrajiny. Zvážte Podpora nezávislosti Kyjeva.

READ  Najvyšší vatikánsky diplomat vyjadril znepokojenie nad jadrovou dohodou AUKUS

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close