Ekonomika

Toto je pravdepodobne najštýlovejšie elektrické vozidlo, ktoré si dnes môžete kúpiť

Drahé a štýlové elektrické auto zvyčajne znamená súčasne vysoký výkon a extrémnu technológiu.

V tomto prípade však nejde o maximálny možný výkon, krútiaci moment alebo zrýchlenie z 0 na 200 km / h. Nejde ani o najpokrokovejšiu vektorizáciu krútiaceho momentu medzi štyrmi kolesami a štyrmi motormi súčasne. Nie je to ani najbrutálnejšia, najväčšia a najmodernejšia batéria. Nejde ani o najúžasnejšiu rýchlosť nabíjania ani o super ľahký podvozok. Je to najväčšia batéria v aute, ale nie je to hlavná vec.

Bez mučenia sa priznávam, že premena starých áut na elektrické autá ma už dlho fascinovala. Je príjemné mať mastné ruky a kombinézy, bojovať s mechanikmi celé mesiace a nakoniec si užiť pár kilometrov bez zlyhania. A potom sa vráťte do dielne a strávte viac hodín, nervov, peňazí a čistiacich prostriedkov na svojich nafúknutých končatinách a kusoch oblečenia. Ale…

Ale aby sa zachovala krása očarujúceho tela, keď jeho vzhľad ešte nebol diktovaný deformačnými zónami, ani šetrením materiálu a vôbec plastu. Zachovajte pôvabné krivky automobilov, ktoré pravdepodobne rozbijú súčasného chodca na päť častí iba s prchavým nádychom (pretože ani tí chodci už nie sú tým, čím bývali). Zachovajte tieto krivky a zároveň nemusíte pripravovať seba a svojich blízkych o čas, iba o peniaze … Takže má v sebe niečo.

Stručne povedané, stačí prísť, vytiahnuť auto zo štrku, otočiť kľúčom a vyraziť na cestu v tichu, ktoré sa s týmto autom najviac hodí. Nazýva sa to víkendové auto.

A na vrchole všetkých týchto nápadov a víkendových koníčkov a workshopov a snov a človekohodín a stratených peňazí a zdanlivo nekonečných opráv je … Rolls Royce. Kráľovské auto má dodnes obrovský úsmev. Ale v minulosti to mohlo byť ešte väčšie. A tiež to malo výrazne väčšie technické ťažkosti, hoci každý majiteľ veterána Rolls Royce bude rád, že to stojí za to. Ale keby to stálo za to, spoločnosť ako Lunaz by si nevydělala na živobytie. A prekvapivo si zarába na živobytie a pokračuje v práci s ešte väčším dôrazom.

Jedná sa o Rolls Royce Phantom V. Vyrábalo sa v rokoch 1959 až 1968 a za posledných 9 rokov sa vyrobilo celkom 832 kusov. Na jednom z nich jazdil John Lennon, posledný iránsky šah Mohammad Reza Pahlavi (možno ten posledný), Elton John, tiež Josip Broz Tito, Elvis Presley alebo Queen Elizabeth, a dokonca na ňom aj večný princ Charles. jazdí navždy.

Môžete si teda kúpiť tento Phantom od Lunazu bez obáv s motorom V8 so 4-stupňovou automatickou prevodovkou. Namiesto toho získate kompletný balík vnútorností s výkonmi a charakteristikami podľa vašich potrieb as kapacitou batérie až 120 kWh.

Žiadne otvory v tele pre nabíjací port, ale uzáver nádrže, ako obvykle. Všetky pôvodné svetlá sú funkčné, ale okrem jemne skrytých úspechov modernej doby vrátane wi-fi, displejov, modernej klimatizácie a ešte oveľa viac – čokoľvek si môžete myslieť. A to všetko v pôvodných autách s neuveriteľnou patinou času a pripomienkou ducha „najlepšieho auta na svete“.

A zároveň za skromnú cenu, ktorá sa začína (už) 0,5 milióna libier, tj 554 000 EUR.

Je pravda, že existuje aj lacnejší model. Za „obyčajných“ 350 tisíc libier, tj 388 tisíc eur, môžete získať Silver Cloud I alebo II alebo III. s batériou s kapacitou 80 kWh. Alebo si môžete zvoliť Bentley S2 Flying Spur alebo Jaguar XK120.

Phantom a Silver Cloud majú produkciu obmedzenú na 30 kusov a u ostatných automobilov sa nebude líšiť. Otázkou je, či to stojí za to. Možno by stačil elektrický favorit. Koniec koncov, je to tiež mladší človek a navyše elektrický Favorit nie je len môj vynález. V továrni mali tiež prototyp … Nie je to najlepšie auto na svete a pravdepodobne to ani nejde ani kráľovná Alžbeta, ale aj náš chlapík do našich podmienok.

READ  Sprievodca rakúskymi vínami pre začiatočníkov

Viac obrázkov nájdete v galérii.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close