Tottenham 1:3 Brentford: Brian Mbuimo skóroval dvakrát Futbalové správy

Brentford si pripísal slávnu výhru 3:1 v londýnskom derby na ihrisku Tottenhamu

15:24, Spojené kráľovstvo, sobota 20. mája 2023

Brentford zabezpečil ohromujúce víťazstvo 3:1 na ihrisku Tottenhamu, aby zvýšil svoje nádeje na zabezpečenie európskeho futbalu v budúcej sezóne.

Harry Kane strelil svoj 30. gól v sezóne z 30 yardov a dostal Spurs do vedenia po peknom prvom polčase.

Ale dva góly Briana Mbuema v priebehu 12 sekúnd a pol minúty umlčali väčšinu publika, čo viedlo k skandovaniu „Levy out“, keď fanúšikovia Spurs nasmerovali svoj hnev na predsedu Tottenhamu a hierarchiu klubu.

A Yoane Wissa dal čerešničku na torte, keď o dve minúty spečatil víťazstvo dôrazným zakončením, aby priaznivcov poslal do šialenstva.

Obrázok:
Yoann Visa oslavuje tretí gól Brentfordu

Brentford má zaručenú bezprecedentnú finálovú účasť v Premier League, keďže sa pohybuje na vzdialenosť dvoch bodov od siedmeho Spurs a šiesteho Brightonu a v budúcej sezóne by si mohol zabezpečiť miesto v Európe.

Ako Brentford šokoval Spurs

Kaneovo skoré otvorenie dalo Spurs perfektný štart v ich snahe zostať v honbe za futbalom Európskej ligy. Oliver Skipp vyhral priamy kop z 30 yardov a Dejan Kulusevski prekrútil plechovku okolo Davida Raya pri svojom 28. góle v Premier League v sezóne.

Heung-Min Son išiel tesne vedľa, ale Raya ho po prihrávke Kanea poprel. Silná úvodná tretina Tottenhamu nestačila na to, aby po 23 minútach hry zabránil skandovaniu „Levy Out“ z Južnej tribúny v prvom kole.

Čoskoro mal nasledovať druhý gól hostí, ale hlavičku Emersona Royala bravúrne zlikvidoval Rico Henry po dobrej práci Kulzewského a Son.

Obrázok:
Harry Kane oslavuje svoj úvodný gól proti Brentfordu

Kulusevski zapôsobil v úlohe čísla 10, polčas zakončil odhodlaným úsilím, ktoré Raya presadil, aby do prestávky zvýšil na 1:0.

READ  Severné Írsko proti Slovensku Najlepšia výzva pre kvalifikáciu na euro

Šéf Mieru Frank toho videl dosť a v druhej polovici predstavil Michaela Damsgaarda a vyplatilo sa mu to priame dividendy.

Bol to Damsgaard, ktorý nakŕmil loptu Visa, ktorý našiel Mpuma, ktorý si z pravej strany prestrihol a v 50. minúte sa skrútil do dolného rohu, aby vyrovnal.

Obrázok:
Harry Kane pochválil fanúšikov po prehre s Brentfordom

Brentford chytil svoj druhý gól v 62. minúte po tom, čo Aaron Hickey zahral peknou loptou po pravej strane a Mbuyomo utiekol, dribloval do priestoru a následne skóroval do dolného rohu na svoj deviaty gól v kampani.

Veľa sa skandovalo, aby predseda Levy opustil klub, ale až potom, čo bol Lucas Moura predstavený na rozlúčku.

Obrázok:
Yoane Wissa skóroval z tesnej blízkosti Brentfordu pri výhre 3:1

Brentford nazbieral body, keď Shandon Baptiste okradol loptu zo skipu, čo umožnilo Mpumovi odpáliť Visa, ktorý si pripísal svoj siedmy gól v sezóne.

Stále zostávalo deväť minút prestávky a Raya naliehal na Kanea, aby zostal vo svojom dlhodobom limbe s pískaním pred odpískaním na plný úväzok, aby urobil dva pekné zákroky a poprial Richarlisona.
budúcnosť.

„Mnoho otázok, ktoré je potrebné položiť v Spurs“

Reportér Sky Sports James Green zo štadióna Tottenham Hotspur:

„Hlasité zvuky nakoniec rýchlo prehlušila hudba na štadióne.

„Čo sa týka Tottenhamu, je tu veľa otázok, ktoré si treba položiť. Tím, ktorý skončil minulú sezónu vo futbale Ligy majstrov, ale teraz sa ocitol v poslednom zápase sezóny s bojom o miestenku do Európskej ligy.“

„Všetky reči po tomto zápase budú o problémoch Tottenhamu, ale Brentford mal fantastický druhý polčas. Vyšiel s väčším zámerom, tlačili, lepšie bránili, využili svoje šance a zostali odhodlaní aj pod tlakom.“

READ  ESĽP sa vyhýba rozsudku spojenému s diskriminačným zákonom v slovenskom jazyku

„Možno nebude nominovaný na manažéra roka, ale Thomas Frank odviedol v tejto kampani neuveriteľnú prácu a zaslúži si ocenenie.“

Skupinová správa

• Spurs urobili štyri zmeny v zostave Bissauoma, Kulusevski, Romero a Danjuma.
  • V jedinej zmene Brentfordu začína Frank Onyeka pred Michaelom Damsgaardom

Čo bude ďalej?

Posledný deň sezóny Premier League je nedeľa 28. mája s výkopom každého zápasu o 16:30. Najdôležitejšie informácie o bezplatnej súťaži budú zverejnené počas celej doby Sky Sports Digitálne platformy po plnom úväzku.

Posledný zápas sezóny Tottenhamu zavedie na Elland Road, kde budú čeliť zostupom ohrozenému Leedsu. Medzitým Brentford hostí Manchester City v západnom Londýne.

Toto je limitovaná verzia príbehu, takže tento obsah bohužiaľ nie je k dispozícii.