Svet

Tour de France 2020: Francúzi prijali tvrdé opatrenia

včera 20:35
|

Vo francúzskom meste Nice prijali prísnejšie zdravotné protokoly, ktoré ovplyvnia aj začiatok tohtoročného cyklistického závodu Tour de France. Dôvodom je skutočnosť, že región bol v súvislosti s COVID-19 preklasifikovaný na tzv. Červenú zónu. Iba 100 divákov bude môcť sledovať štart v meste.

Mapa Tour de France 2020.

Prečítajte si tiež

Tour de France 2020: Kompletný program, pódiá, trasy, online vysielania

Začiatočná fáza bude na pláži Promenade des Anglais. Úrady v prímorskom meste sa rozhodli, že pri štvrtkovom tímovom výkone môže byť iba 1 000 divákov. V posledných dňoch príslušné orgány mesta uložili pokutu vo výške 135 EUR každému, kto sa pohyboval bez ochranných závojov.

Okrem regiónu Alpes-Maritimes, v ktorom sa nachádza Nice, bolo rozhodnutím francúzskeho predsedu vlády Jeana Castexa preklasifikovaných do červenej zóny ďalších 18 francúzskych regiónov. Druhá vlna epidémie koronavírusu sa vyskytla v celom Francúzsku. Pozitívne prípady sa v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom štvornásobne zvýšili vo všetkých vekových skupinách.

„Vedeli sme, že to príde,“ povedal regionálny prefekt Bernard Gonzalez. „Prechádzame z prísnych podmienok na veľmi prísne podmienky,“ povedal Gonzalez spolu s Christianom Prudhomeom z Nice starostom Christianom Estrosiom a organizátorom Tour de France.

Na začiatku bude v Nice iba 100 divákov. „Budú to tvrdo pracovať zamestnanci mesta, aby sa to stalo,“ povedal Gonzalez. Počas druhej etapy nebudú v horách za mestom Nice žiadne karavany: „Ľudia by mali zostať doma a pozerať sa na televíziu.“

Všetci jazdci a členovia tímu už absolvovali testy vo Francúzsku. „Je to otravné, ale je to nevyhnutné. Všetci sme však pripravení tu súťažiť.“ Kapitán Astany Miguel Angel Lopez povedal agentúre AFP.

READ  Izraelský minister opätovne vyzval Palestínčanov, aby opustili Gazu | Správy o konflikte medzi Izraelom a Palestínou

Preteky sa začnú v sobotu 29. augusta a skončia sa v nedeľu 20. septembra s klasickým skončením v Paríži. Vo štvrtok však orgány hlavného mesta rozhodli, že od piatku bude povinné nosiť uteráky na celom Paríži a na jeho vnútorných predmestiach a že táto povinnosť sa bude vzťahovať na cyklistov, cyklistov a používateľov skútrov, ktorí už mali podľa DPA výnimku. Je preto otázne, či konkurenti a organizátori Tour dostanú výnimku.

Slovenský Peter Sagan sa pokúsi vyhrať svoj ôsmy zelený dres pre víťaza bodovacej súťaže vo svojom deviatom štartu na TdF.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close