šport

Tréner FC Barcelona Ronald Koeman bol ostro kritizovaný

dnes 07:00
|

V najhoršej forme španielskeho futbalového klubu FC Barcelona od sezóny 1987/1988 je asi potrebné hľadať nejasný „rukopis“ trénera Ronalda Koemana. Trojica Santiago Canizares, David Albelda a Joaquín Sánchez, ktorých 57-ročný Holanďan viedol vo Valencii pred viac ako desiatimi rokmi, nemá o svojom bývalom pilotovi príliš dobrú mienku.

Koeman sa s vedením Valencie dohodol na kontrakte na konci októbra 2007. Na lavičke však vydržal necelých šesť mesiacov a z funkcie bol odvolaný 21. apríla 2008. „Zničil tím za päť mesiacov,“ Povedal Joaquín denníku Marc.

„Nemal ani štipku hanby, aby sa prišiel rozlúčiť s hráčmi a pozrel sa nám do očí. Ukázalo sa, že bol zlým trénerom aj mužom. Všetko, na čom mu záležalo, bolo dať si päť alebo sedem fliaš vína za večera. “ dodal 39-ročný Andalúzan, ktorý ako jediný z troch stále aktívnych hrá – v Betise Sevilla.

Na Koemana sa v dobrom nezmieňuje bývalý brankár Canizares, ktorý ho zažil počas svojej poslednej sezóny ako profesionálneho futbalistu. Pripomenul anabázu majstra Európy z roku 1988 v anglickom Evertone, kde pred sezónou 2017/2018 dostal od vedenia najväčší rozpočet na nákup hráčov v histórii klubu. Po „vyhodení“ stačilo na pozíciu v zostupovej zóne približne 150 miliónov eur, bol prepustený 23. októbra 2017.

„Everton minul veľa peňazí, aby dohnal veľkých hráčov, ale Koeman nedokázal znovu postaviť tím. Dúfajme, že sa jedného dňa poučí. Prišiel do Valencie prestavať rozbitý tím a ešte viac ho rozbil.“ poznamenal Canizares. Počas Koemanovej éry sa ocitol v tíme „netopierov“ v skupine hráčov, ktorých tréner postavil na „vlečku“.

Rovnako ako Canizares skončil aj David Albelda. To sa Koemanovi tiež nepáči profesionálne. Marcov denník dokonca pripomínal výrok tohto bývalého defenzívneho záložníka spred šiestich rokov.

READ  USA porazili Švédsko v OT na Worlds of Ice Hockey

V čase, keď španielskej ligovej scéne dominoval prakticky nezastaviteľný tím Barcelony s Lionelom Messim, Xavi Hernándezom a Andrésom Iniestom, uviedol pre Koemana: „Dúfam, že niekedy trénuje Barcelonu. Aspoň bude La Liga trochu vyrovnaná.“

„Blaugranas“ vstúpili do aktuálneho ligového ročníka 2020/2021 dvoma víťazstvami, v ďalších ôsmich vystúpeniach však dokázali nazbierať iba osem bodov.


Vyskúšajte neuveriteľný supergol priamo z autového vhadzovania:

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close