Hlavné správy

Triatlon: V auguste sa na Slovensku koná otvárací Collinsov pohár Ďalšie športové správy

Asociácia profesionálnych triatlonistov (CHOP) v stredu oznámila, že 28. augusta sa uskutoční úvodný Collins Cup, medzinárodná triatlonová súťaž na Slovensku.
Na turnaji, ktorý bol navrhnutý ako model pre Rider Cup v golfe, sa predstavia tri tímy zo Spojených štátov, Európy a medzinárodných krajín. Každý tím bude mať 12 profesionálnych triatlonistov, z toho šesť mužov a šesť žien.
Štyria muži a štyri ženy dostanú miesto vo svojich tímoch na základe ich svetového rebríčka PTO, zvyšok si vyberú členovia predstavenstva PTO a vedúci tímov.
„Vedúci tímov celebrít Collins Cupu povedú dnešné top trio hráčov v boji o to, ktorý región dominuje v triatlonovom športe,“ uviedla vo vyhlásení spolupredsedníčka PTO Rachel Joyce.
Joyce uviedla, že na podujatie vyčlenila prize money vo výške 1,5 milióna dolárov a až 500 000 dolárov na podporu miestnych pretekov a odborníkov, ktorí sa nekvalifikujú na Collinsov pohár.
V tomto prevedení jeden športovec z každého tímu súťaží s ostatnými v 12 samostatných pretekoch troch účastníkov.
Tím, ktorý získal po 12 pretekoch najviac bodov, vyhral Collinsov pohár, posledný zakončovateľ získal zlomenú Spoke Trophy.