Hlavné správy

Slovensko môže budúci utorok uzavrieť maďarsko-slovenskú hranicu

Predseda Národnej rady SR Boris Koller (Sme Rodina) zvolal na utorok mimoriadnu schôdzu parlamentu, na ktorej sa bude rokovať o kontrole slovensko-maďarskej hranice. Rokovanie otvorili Sme Rodina a niektorí nezávislí poslanci. Južné časti krajiny tvrdo zasiahol prílev nelegálnych prisťahovalcov. Niektorí občania spustili petíciu, v ktorej žiadajú maďarskú vládu, aby v tejto situácii konala.

Nelegálna migrácia

Új szó Sme Rodina vyzýva vládu, aby zaviedla dočasné obmedzenia na hraniciach medzi Slovenskom a Maďarskom. Okrem toho chcú primerané sily a prostriedky, aby zabránili nelegálnemu prekračovaniu hraníc. Keď si to uvedomia, môžu sa zapojiť aj policajti a ozbrojené sily. Strana Sme Rodina sústavne kritizuje vládu za to, že sa riadne nezaoberá problémom nelegálneho prisťahovalectva. Minulý týždeň v tejto veci zvolali mimoriadne zasadnutie. Ale nestalo sa tak, pretože parlament nemohol prijať rozhodnutie.

Občianska iniciatíva

Új szó Attila Baki a Tamás Bojtoš tiež napísali, že začali občiansku petíciu („petícia maďarskej vláde“) v Ipeľskom Predmostien (maď. Ipolyhídvég). Iniciátori žiadajú maďarskú vládu o pomoc pri riešení utečeneckej situácie v južných okresoch. Plánujú zbierať podpisy z každej osady postihnutej nelegálnym prisťahovalectvom. Podpisy Maďarská vláda musí prijať potrebné opatrenia – v prípade potreby aj s pomocou svojich susedov – na zvýšenie bezpečnosti každodenného života ľudí, ktorí tam žijú. Občania sa domnievajú, že nelegálni prekračovatelia hraníc vstupujú na Slovensko cez Maďarsko.

maďarsko-slovenská hranica

Economx Podľa mimovládnej organizácie napísal, že utečenci sa do slovenských osád dostávajú cez Zelenú hranicu. Požiadali preto maďarskú vládu na čele s premiérom Orbánom, aby posilnila bezpečnosť hraníc. Mimovládna organizácia vyzýva na konštruktívne riešenie vážnej situácie a vyzýva na ukončenie príchodu veľkých skupín nelegálnych utečencov do južných oblastí Slovenska.

READ  Obranca O'Connor trvá na tom, že GB môže konkurovať na najvyššej úrovni na svete

Bývalý slovenský premiér Robert Figo vyzval na nasadenie polície cez maďarsko-slovenskú hranicu, ak nebude iné riešenie. Národný policajný komisár Istvan Hamran zdôraznil, že na hermetické uzavretie 517 km hranice bude potrebných viac ako 110 000 policajtov. Podľa neho to nie je možné. Polícia na takúto úlohu nemá personálne ani technické vybavenie. Na záver možno povedať, že mimoriadna schôdza parlamentu pravdepodobne úplne neuzavrie maďarsko-slovenskú hranicu. V tomto prípade však môžu existovať ďalšie významné výsledky a obmedzenia.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close