Svet

Trump trvá na „overiteľných číslach“ – po telefónnom rozhovore došlo k úniku „počtu telefónov“

Americký prezident Donald Trump zopakoval, že hlasy potvrdzujúce víťazstvo demokrata Joea Bidena v prezidentských voľbách sú „preukázateľnou chybou“.

Trumpovo tvrdenie prichádza niekoľko hodín po uniknutom rozhovore, v ktorom Trump požiadal niektorých volebných predstaviteľov v Gruzínsku, aby prepočítali a pomohli nájsť niektoré hlasy, ktoré v štáte údajne chýbajú.

„Ako môžete potvrdiť voľby, keď sú overené čísla preukázateľne nesprávne. Skutočné čísla uvidíte dnes večer počas môjho prejavu, najmä však 6. januára.“ Uviedol to v pondelok príspevok na Twitteri.

Medzitým v uniknutom telefonickom rozhovore s gruzínskym ministrom zahraničných vecí Bradom Raffensbergerom Trump požiadal úradníkov, aby „našli 11 780 hlasov“.

Hovorca Bieleho domu Mark Meadows; Ryan Germany, hlavný konzultant v kancelárii Raffensbergera; A zástupca gruzínskeho ministra zahraničných vecí Jordan Fuchs.

Výzva prichádza tri týždne po inaugurácii novozvoleného prezidenta Joe Bidena.

Trump opakovane tvrdil, že niektoré jeho hlasy v prospech Bidena boli zmanipulované v období pred prezidentskými voľbami 3. novembra.

Biden získal 306 hlasov na volebných univerzitách proti Trumpovým 232 hlasom. Z celkového počtu 538 hlasov volebných kolégií je na voľbu prezidenta a viceprezidenta potrebná absolútna väčšina 270 a viac volebných hlasov.

Aj keď Trump získa v Gruzínsku 16 hlasov voličov, nebude mať čísla potrebné na to, aby vyhral voľby.

„Takže sme nad tým strávili veľa času, a ak by sme dokázali prekonať niekoľko čísel, je zrejmé, že sme vyhrali. V Gruzínsku sme vyhrali výrazne. Vidno to aj podľa veľkosti rally.“ To nikdy nedáva zmysel, “uviedol Trump.

READ  Dlhá pracovná doba zabije 745 000 ľudí ročne - štúdia WHO

„Tak sa pozri.“ To je to, čo chcem robiť. Rád by som našiel 11 780 hlasov, čo je viac, ako máme. Pretože sme vyhrali štát. Takže čo tu budeme robiť, priatelia? Potrebujem iba 11 000 hlasov. Páni, potrebujem 11 000 hlasov. Dajte tomu trochu priestoru. Obyvatelia Gruzínska sú nahnevaní; Ľudia v krajine sú nahnevaní. Viete, že ste sa prepočítali. „

Rafenberger však Trumpove tvrdenia odmietol a prezidentovi povedal, že ho (Trumpa) zavádzajú informácie o sociálnych sieťach.

„V poriadku, pán Predseda, vašou výzvou je, že údaje, ktoré máte, sú nepresné. Rozprávali sme sa s kongresmanmi a boli prekvapení. Neakceptujeme, že ste vyhrali. Veríme, že máme presné voľby. Pán prezident, problém, ktorý máte na sociálnych sieťach, je, že – ľudia môžu povedať čokoľvek. “

Po telefonickom rozhovore Trump tweetol: „Hovoril som včera s ministrom zahraničia Bradom Raffensbergerom o podvodoch s voličmi v okrese Fulton a Gruzínsku. Neodpovedal alebo nemohol odpovedať na otázky ako „hlasovanie pod volebným lístkom“, podvody, zničenie hlasovacieho lístka, informácia „mimo voličov“, mŕtvi voliči a podobne. Nemá potuchy! “

V reakcii na tweet Rafensberger napísal: „S úctou, prezident Trump: To, čo hovoríte, nie je pravda. Pravda vyjde najavo. “

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close