Svet

Trump zaskočil právnikov: Z veľvyslancovho sídla si vzal umelecké predmety, chce ich vystaviť

Po Trumpovej ceste z novembra 2018, ktorá si nedávno vyslúžila kritiku za to, že sa údajne opovržlivo zaoberala americkými vojakmi zabitými v prvej svetovej vojne a pochovanými v Európe a odmietla navštíviť cintorín so svojimi pozostatkami, vzbudil pozornosť jeho médií ďalší ďalší neobvyklý krok. , napísal denník Süddeutsche Zeitung.

„Prezident priniesol tieto nádherné historické kúsky patriace americkému ľudu späť do Spojených štátov, aby ich prednostne vystavil v Bielom dome.“ povedal jeleň. Trump spontánne vzal bustu Benjamina Franklina, rovnako ako jeho portrét a niekoľko strieborných sôch predstavujúcich postavy z gréckej mytológie.

Aj keď majú tieto umelecké predmety hodnotu asi 750 000 dolárov, podľa zdrojov agentúry Bloomberg sú niektoré z nich pravdepodobne iba replikami. Potvrdili to kurátori Bieleho domu po ich pátraní po ich privezení do USA.

Počas svojej návštevy Francúzska bol Trump ubytovaný v rezidencii amerického veľvyslanca v Paríži. Po tom, čo jeho dažďový vrtuľník nemohol vzlietnuť a návšteva cintorína bola zrušená, zostal Trump niekoľko hodín v budove z roku 1842, kde sa nachádzalo sídlo, a vystavené diela si údajne užíval.

Veľvyslankyňa Jamie McCourtová bola z Trumpovej žiadosti zaskočená, nemala však nič proti tomu, aby umelecké predmety odviezla do USA. Právnici z amerického ministerstva zahraničia teraz preverujú, či tak mohol urobiť. Pretože však tieto položky vlastnia USA, mal by byť Trumpov krok legálny.

READ  Jazyk kanadskej husi. Nedeľné ranné foto.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close