Svet

Trumpoví právnici vzniesli obvinenie ako „politické obťažovanie“ | The Guardian Nigeria News

Právnici Donalda Trumpa vyšli v nedeľu nadránom a kritizovali obvinenia bývalého prezidenta ako „politické obťažovanie“ pred jeho budúcim vystúpením na súd.

Právny zástupca Joe Tacobina zamietol prebiehajúce obvinenia proti Trumpovi – súvisiace s tichými platbami filmovej hviezde pre dospelých v roku 2016 – ako „nejaký scenár súmraku“ v „svete hore nohami“.

„Toto je prípad politického prenasledovania,“ povedal na CNN.

Tacobina označil kľúčového svedka Michaela Cohena, bývalého Trumpovho právnika, ktorý bol uväznený za súvisiace obvinenia a obrátil sa proti svojmu bývalému šéfovi, za „patologického, usvedčeného klamára“.

Utorkové obvinenie Trumpa na federálnom súde na Manhattane sa zapíše do histórie po prvýkrát, keď prezident alebo bývalý prezident čelí obvineniu z trestného činu.

Obžaloba však zostáva zapečatená a dokonca aj okolnosti okolo Trumpovho vystúpenia v New Yorku zostávajú nejasné.

Tacobina povedal, že Trumpov tím ešte musí vyšetriť presné obvinenia a povedal, že neočakáva okamžité výstrely.

James Trusty, ďalší Trumpov právnik, však pre „Fox News Sunday“ povedal, že „hádame, akým spôsobom bude obžaloba vyzerať, bude mať právne nedostatky, bude predmetom právneho návrhu“.

Polícia a orgány činné v trestnom konaní sa vo svetle utorkových akcií na Manhattane pripravujú na protesty a protiprotesty.

„Úprimne neviem, ako to pôjde – dúfam, že čo najhladšie,“ povedal Tacobina. Povedal, že očakáva, že sa v pondelok dozvie viac.

Trumpov právnik povedal, že neočakával, že jeho klient bude nútený robiť „prechádzku s páchateľmi“ – chodiť, spútaný, pred spravodajskými kamerami – a poznamenal, že bývalý prezident bude pod ochranou tajnej služby.

„Dúfajme, že to bude čo najbezbolestnejšie a najpôvabnejšie,“ povedal.

bbk/sw

© Agence France-Presse

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close