Typy extraligy: Mhk 32 Liptovský Mikuláš – HK Dukla Michalovce 1: 7

včera 14:45
|

Hokejisti HK Dukl Ingema Michalovce triumfovali v úvodnom nedeľňajšom zápase 20. kola extraligy Tipos v Spišskej Novej Vsi nad Mhk 32 Liptovský Mikuláš vysoko 7: 1.

Duel Mhk 32 Liptovský Mikuláš – HK Dukla Michalovce ste mohli sledovať ONLINE na SPORT.sk!

Mhk 32 Liptovský Mikuláš – HK Dukla Ingema Michalovce 1: 7 (0: 2, 1: 2, 0: 3)

Ciele: 35. Raw (Petran, Štrauch) – 12. Erkinjuntti (Hickmott, Southorn), 19. Mccormack (Šoltés, Regenda), 31. Erkinjuntti (Southorn, McCormack), 36. Zekucia (Takáč, Mlynarovič), 48. Mihálik (Regenda) ), Galamboš), 49. Bartánus (Šoltés, Mccormack), 58. Southorn (Lalancette, Erkinjuntti).

Rozhodoval: Goga, Lokšík – Vyšný, Jurčiak, vylúčení: 5: 4, presilovky: 0: 3, oslabenia: 0: 0, bez divákov

Zhromaždenia:
Liptovský Mikuláš: Krasanovský – Pavúk, Kuráli, Petran, Valtola, Bača, Mezovský, Rusina, Parobek – Štrauch, Oško, Huna – Surový, Lištiak, Hamráček –Duran, Uhrík, Portokalis, Kalousek, Matoušek, Haluška

Michalovce: Tomek – McCormack, Southorn, Mihalík, Ventelä, Louis, Ťavoda, Majdan, Zekucia – Hickmott, Lalancette, Erkinjuntti – Regenda, Galamboš, Šoltés – Bartánus, Mlynarovič, Takáč – Török, Češík, Chalupa

Hostia sa vydali za jasným triumfom v úvodnej tretine, v ktorej sa ujali vedenia 2: 0. Skóre otvoril v 12. min Erkinjuntti, ktorý dorazil puk do odkrytej brány. Michalovce krátko pred prvou prestávkou zdvojnásobili svoje vedenie, strelou od modrej čiary sa v presilovej hre presadil McCormack.

V polovici zápasu viedla Dukla už o tri góly, Erkinjuntti pridal svoj druhý zásah v zápase po veľkom útočnom tlaku, aby dvakrát prekonal domáceho brankára Krasanovského. Z čestného úspechu sa v 35. minúte tešil Liptovský Mikuláš zásluhou Surového, no o minútu neskôr opäť inkasoval. Tentokrát sa Zekucia zapísala do streleckej listiny.

READ  ONLINE: AC Sparta Praha - Lille OSC (Európska liga)

V tretej tretine sa dráma nekonala, naopak, Michalovce svoje víťazstvo iba prikrášlili. V 48. min skóroval Mihálik, po ktorom ho prekonal v presilovej hre Bartánus a skóre uzavrel v 58. min Southron, ktorý presilovú hru aj využil.