Ekonomika

Ukázala sa ukážka, že procesor Tachyum Prodigy bude rýchlejší ako čipy Intel a NVIDIA

Foto: pxhere.com

Spoločnosť Tachyum, založená architektom a podnikateľom Radoslav Danilak, dokončil demonštráciu výpočtového výkonu a rýchlosti návrhu univerzálneho procesora Prodigy.

Ukázka spoločnosti Tachyum ukázala, že univerzálny procesor Prodigy beží rýchlejšie ako akýkoľvek iný procesor, čipy HPC alebo AI vrátane čipov od spoločností NVIDIA a Intel.

Podľa spoločnosti je to ďalší dôležitý míľnik pred vydaním produktu Prodigy, ktorý Tachyum dosiahol v budúcom roku. Výpočtová sila bola demonštrovaná pomocou priemyselnej štandardnej Verilogovej simulácie reálneho hardvéru.

Prodigy nielenže vykonáva pokyny pri veľmi vysokých rýchlostiach, ale teraz má Tachyum tiež infraštruktúru, ktorá automaticky kontroluje správne výsledky z Verilog RTL.

Tieto automatizované testy kontrolujú presnosť výstupu Verilogu v porovnaní s modelom Tachyum C používaným na meranie výkonu. Tento výstup je teraz „zlatým modelom“ pre simuláciu Verilog a zaisťuje rovnaké výsledky krok za krokom.

Tento míľnik overovania dramaticky zvyšuje schopnosť spoločnosti Tachyum efektívne testovať chyby Prodigy na chyby a opraviť ich pred dokončením konečného produktu.

zázrak
foto: Tachyum

Predchádzajúcim medzníkom v oblasti hardvéru bolo montáž komponentov a ich vzájomné prepojenie, ktoré spoločnosť Tachyum v apríli zvládla. Posledným medzníkom v hardvéri – a výsledným nástrojom – je to, že procesor Prodigy poskytuje správne výsledky a výkon v testovacích programoch.

Prodigy teraz zistí nesprávne odhady kompilátora pre závislosti na pamäti, zistí ich, obnoví ich a potom vytvorí správne výsledky.

Vďaka predajcom IP je Tachyum teraz schopné čítať / zapisovať z komunikačnej siete Prodigy na svoje hardvérové ​​modely DDR5 DIMM. Globálne hodiny sú teraz prepojené z jadier PLL na Prodigy. RAMBIST a ďalšie výrobné prvky sú teraz integrované do hardvérového návrhu Prodigy, a to z veľkej časti vďaka partnerovi v oblasti fyzického dizajnu.

„Tento posledný míľnik v našom hardvéri je dôkazom tvrdej práce technického tímu a spoločnosti rozsiahle ľudské zdroje, ktoré sme boli schopní spojiť revolučné riešenie, ktoré ešte nikto nevidel, “ povedal Dr. Radoslav Danilák,
zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Tachyum.

READ  Daimler prehral spor s Nokia. Môže zakázať predaj značky Mercedes v Nemecku! - Časopis - Auto

„Rozhodli sme sa vyrobiť najvýkonnejší procesor s najnižšou spotrebou energie a nákladovo najefektívnejší procesor pre trhy hyperscale, HPC a AI a tieto medzníky dokazujú, že tieto ciele dosahujeme. S produktom, ktorý je rýchlejší ako najrýchlejší čip Intel Xeon alebo NVIDIA A100, Prodigy sa blíži všetkým stanoveným cieľom a je na dobrej ceste k debutovaniu podľa plánu na budúci rok. “

Pomocou jednoduchého programovacieho modelu môže Tachyum Prodigy prevádzkovať HPC aplikácie, konvolučné AI, vysvetliteľné AI, všeobecné AI, bio AI a neurónové siete – ako aj bežné pracovné zaťaženia dátových centier – na jedinej homogénnej procesorovej platforme.

Lepší výkon, spotreba a využitie

Použitie CPU, GPU, TPU a ďalších urýchľovačov namiesto Prodigy pre tieto rôzne typy pracovných za ažení je neefektívne. Heterogénna štruktúra spracovania s jedinečným hardvérom vyhradeným pre každý typ pracovnej záťaže (napr. Dátové centrum, AI, HPC) vedie k nedostatočnému využívaniu hardvérových prostriedkov a náročnejšiemu programovaciemu prostrediu.

Schopnosť spoločnosti Prodigy plynule prepínať medzi týmito rôznymi pracovnými zaťaženiami dramaticky mení konkurenčné prostredie a ekonomiku dátových centier.

V porovnaní s existujúcimi čipmi, ktoré sa dnes používajú, Prodigy výrazne zvyšuje výpočtový výkon, spotrebu energie, využitie hardvéru (servera) a nároky na priestor.
hyperscale dátové centrá. Umožní tiež vývojárom Edge pre IoT využívať nízkoenergetický / vysoký výkon spolu s jednoduchým programovacím modelom, ktorý vytlačí maximum z AI.

Okrem natívneho kódu Prodigy spúšťa aj staršie binárne kódy x86, ARM a RISC-V. Vlajková loď Prodigy bude uvedená do sériovej výroby v roku 2021. V apríli sa čip Prodigy úspešne ukázal ako životaschopný s úplným rozložením čipu presahujúcim cieľovú rýchlosť.

V auguste je procesor schopný správne vykonávať krátke programy a výsledky sa automaticky porovnávajú so softvérovým modelom pri prekročení cieľovej frekvencie hodín.

Ďalším krokom je získanie plne funkčného prototypu čipu FPGA na konci tohto roka, ktorý je jedným z posledných medzníkov pred sériovou výrobou. Procesor Tachyum Prodigy prevyšuje najrýchlejšie procesory Xeon pri 10-krát menšej spotrebe energie (na jedno jadro) pri zaťažení na úrovni dátového centra a tiež prekonáva najrýchlejšie GPU NVIDIA v testovacích a inferenciálnych neurónových sieťach umelej inteligencie.

READ  Nafta a elektrická Fabia? Zabudnite, odbory Škoda zverejnili zákulisné informácie

Vďaka vysokej výpočtovej hustote a šírke pásma I / O môžu siete procesorov Prodigy, ktoré obsahujú iba 125 stojanov HPC, poskytovať kapacitu 32 exaflopov tenzorov (miliarda)
miliardy operácií s pohyblivou rádovou čiarkou za sekundu).

Trojnásobné nižšie náklady na procesor Prodigy (pre MIPS) v porovnaní s konkurenčnými procesormi spolu s jeho 10-násobnou úsporou energie sa premietajú do štvornásobného zníženia celkových ročných nákladov (TCO) na dátové centrá (TCO: kapitál + ​​prevádzkové náklady) ).

Dokonca aj 50% miera využitia produktov Prodigy prinesie skutočné úspory v miliardách dolárov ročne pre zákazníkov v segmente „hyperscale“, ako sú Google, Facebook a Amazon, uzavrela Tachyum.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close