Veda

Ukázalo sa, že migrény mužov z Floridy sú v skutočnosti mozgové červy

Ukázalo sa, že bolestivé migrény muža z Floridy majú desivú príčinu: skutočné mozgové červy. V nedávnej prípadovej štúdii jeho lekári opísali, ako sa u neho vyvinula parazitická infekcia vajíčok pásomnice v mozgu, ktorá bola pravdepodobne spôsobená konzumáciou nedostatočne uvarenej slaniny. Našťastie sa muža podarilo úspešne liečiť.

bol to zvláštny lekársky príbeh Podrobné Minulý týždeň v časopise American Journal of Case Reports. Napísali to lekári z University of South Florida a Orlando Regional Healthcare System.

Podľa správ mal 52-ročný muž v minulosti chronickú migrénu. Ale v čase, keď chodil k lekárom na ambulanciu, už viac ako štyri mesiace pociťoval silné a časté bolesti hlavy – bolesti hlavy, ktoré už nereagovali na zvyčajnú liečbu.

Keď lekári videli tento nový vzorec migrény, rozhodli sa urobiť CT sken jeho hlavy. A potom objavili jasnú prítomnosť lézií spôsobených cystou na oboch stranách mozgu. Ďalšie testy vylúčili iné príčiny a potvrdili, že muž sa nakazil konkrétnym druhom bravčovej pásomnice (taenia solium) Infekcia: Neurocysticerkóza.

Existujú dva typy infekcií pásomnicou. ak prehltneme Cysty larvy pásomnice nájdené v bravčovom alebo inom nedostatočne tepelne upravenom mäse, môžu migrovať do našich čriev a vyvinúť sa v plnohodnotné dospelé pásomnice. Tieto červy môžu spôsobiť gastrointestinálne ochorenie a stratu hmotnosti, hoci ľudia často nepociťujú príznaky. Červy budú tiež produkovať vajíčka, ktoré vyjdú ako výkaly. A ak vajíčka nakoniec infikujú ošípané alebo iné hostiteľské zvieratá, životný cyklus sa začína odznova.

Ale ak je infikovaná iná osoba alebo tá istá osoba prehltne tieto vajciaNová generácia červov dosahuje svoju konečnú fázu a je schopná dozrieť len do cystickej formy svojho života. Cysty sa potom môžu dostať do rôznych častí tela vrátane mozgu a nakoniec spôsobiť nové kolo problémov. Hoci infekcie mozgových pásomníc sú v USA zriedkavé, sú hlavná príčina záchvatov Medzi dospelými na celom svete a vo všeobecnosti je cysticerkóza považovaná za zanedbávanú tropickú chorobu.

READ  Dvojica žiariacich galaxií na novom obrázku z Webba, Hubbleovho teleskopu

Infikovaná osoba nemá žiadnu históriu nedávneho cestovania do oblastí sveta, kde sú ľudia vystavení vysokému riziku pásomnice, ani žiadnu históriu konzumácie surového jedla alebo jedla predávaného na ulici. Priznal sa však, že pravidelne jedol ľahko uvarenú, neuvarenú slaninu, ktorá sa zdá byť najpravdepodobnejším vinníkom jeho trápenia.

Lekári majú podozrenie, že v určitom okamihu sa muž nakazil pásomnicou z nedostatočne tepelne spracovanej slaniny a potom utrpel druhý záchvat cýst pásomnice, pretože si po tom, čo išiel na toaletu, poriadne neumýval ruky. Za predpokladu, že tento scenár je pravdivý, je to veľmi nezvyčajné, poznamenávajú, pretože bravčové mäso infikované pásomnicou je teraz v USA zriedkavé (väčšina prípadov sa zachytí počas cestovania).

Zatiaľ čo záchvaty sú najznámejším príznakom neurocysticerkózy, môžu vyvolať širokú škálu jemných neurologických problémov. Autori správy tvrdia, že lekári by preto mali aspoň zvážiť možnosť neurocysticerkózy ako príčiny akútnej migrenóznej transformácie u svojich pacientov, aj keď klasické rizikové faktory ako cestovanie nie sú v obraze.

Čo sa týka smoliara, bol liečený steroidmi a antiparazitárnymi liekmi, ktoré mu zmiernili bolesti hlavy a mozgové lézie spôsobené cystami pásomnice.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close