šport

Ukážka: Nórsko vs. Slovensko – Predpoveď, Skupinové novinky, Zostavy

SportsMall prináša ukážky utorňajšieho priateľského zápasu medzi Nórskom a Slovenskom, vrátane predpovedí, tímových správ a možných zostáv.

SlovenskoPríprava na tohtoročné letné ME bude pokračovať v utorok večer medzištátnym priateľským zápasom Nórsko v Osle.

Hostia vstupujú do turnaja po sobotňajšej prehre 2:0 s Rakúskom, kým Nórsko v piatok prehralo s Českom 2:1.


Ukážka súťaže

© Reuters

Nórsku sa nepodarilo kvalifikovať na Euro 2024, v skupine A skončilo tretie za Španielskom a Škótskom, takže ich dlhé čakanie na návrat do finále veľkého medzinárodného turnaja pokračuje.

Národný tím sa nekvalifikoval na žiadne z posledných šiestich ME, naposledy na Euro 2000, keď vypadol v skupinovej fáze, a vo finále MS sa neobjavil od Francúzska 1998, ktoré sa konalo. V 16. kole.

Napriek tomu, že produkuje a pýši sa dvoma najlepšími hráčmi v Premier League Martin Odegaard A Erling HolandskoNórsko nesplnilo kvalifikáciu o postup na Euro 2024 a teraz má v denníku tri priateľské zápasy proti Slovensku, Kosovu a Dánsku, kým začnú svoju kampaň v Lige národov UEFA.

Staroveký rečníkRakúsko sa v Lige národov UEFA 2024-25 stretne s Kazachstanom a Slovinskom v 3. skupine Ligy B.

Nórsko vstúpilo do zápasu po piatkovej priateľskej prehre 2:1 s Českom, no vyhralo päť z posledných siedmich nesúťažných zápasov.

Slovák Stanislav Lobotka oslavuje 13. októbra 2023 druhý gól s Milanom Škriniarom.© Reuters

Slovensko bude medzitým pred Euro 2024, keď v skupine J skončí na druhom mieste za Portugalskom a počas silného ťaženia získalo 22 bodov z 10 zápasov.

Falcons sa nekvalifikovali na MS 2022, no prebojovali sa na posledné dva majstrovstvá Európy, kde sa dostali do osemfinále na Euro 2016 a potom vystúpili zo skupinovej fázy Euro 2020.

Slovensko zaháji svoju kampaň na Euro 2024 proti Belgicku 17. júna a potom sa stretne s Ukrajinou alebo Islandom vo svojom druhom zápase 21. júna; Ich tretí zápas v E-skupine odohrajú 26. júna proti Rumunsku.

READ  Typy extraligy: HKM Zvolen - MHk 32 Liptovský Mikuláš 10: 3

Francesco CalzonaVyhrali posledné tri zápasy, no v sobotu večer v medzištátnom prípravnom stretnutí utrpeli porážku 2:0 s Rakúskom.

Slovensko čelilo Nórsku iba v štyroch predchádzajúcich stretnutiach, pričom všetky boli priateľské, a tri z týchto stretnutí prehrali, vrátane porážky 2:0, keď táto dvojica naposledy zmrazila rohy v marci 2022.

Nórsky priateľský formát:

Nórsky formát (všetky zápasy):

Slovensko priateľský formát:

Forma Slovenska (všetky zápasy):


Skupinové správy

Martin Odegaard z Nórska počas zahrievania 15. októbra 2023© Reuters

Holandsko a Odegaard nastúpili proti Českej republike, pričom prvý odohral 75 minút zápasu a druhý 86 minút.

Obaja by tu mohli začať odznova, ale nebolo by prekvapujúce, keby sme ich videli hrať len 45 minút, pričom od hlavného trénera Solbakkena sa očakávalo, že počas tohto zápasu dá hráčom šancu.

Od soboty dôjde na stránke k zmenám Christian Thorstvedt, Jorgen Strand Larsen A Mohammed Elyunusi Očakáva sa, že v utorok večer bude predstavený v XI.

Čo sa týka Slovenska, hlavný tréner Calzona urobí zmeny aj v kádri, ktorý si v sobotu večer odpískal prvý hvizd proti Rakúsku.

Laszlo Benz, Patrik Hrosowski, Robert Mack A David Turris Všetci sú v rade na začiatok, ale Róbert Poseník Dokáže si udržať svoju pozíciu v strede tejto súťaže.

Peter Becaric V rade na jeho 126. čiapku na pravom obrancovi, ale nie Milan Škriniar Pre Slovensko bol obranca Paris Saint-Germain výraznou absenciou pre zranenie členka.

Pravdepodobná základná zostava Nórska:
Nyland; Ajer, Hanse-Olsen, Östergaard, Bjorgen; Odegaard, Thorstvedt, Berge; Bob, Holandsko, Eliunucci

Slovenská pravdepodobná základná zostava:
Dúbravka; Becarič, Giomber, Obert, Hanke; Kuka, Beneš, Hrosowski; Touris, Poseník, Mag


SM slová zelené pozadie

Hovoríme: Nórsko 1-1 Slovensko

Oba tímy vstúpia do tohto zápasu po neuspokojivých výsledkoch, takže očakávame, že oba tímy budú na tento zápas naštartované. V tejto fáze roka je vždy ťažké vedieť, čo očakávať od priateľských zápasov, no v tesnom zápase v utorok večer by sa mohla podeliť o korisť.

READ  Robinho po týždni skončil v Santose

Pre analýzu údajov najpravdepodobnejších výsledkov, skóre a ďalších informácií pre tento zápas kliknite sem.


id:539643:1false2false3false:QQ:: z db desktop :LenBod:collect11538:

Ukážky e-mailom

Pre získanie kliknite sem Herný krtkoDenný e-mail s ukážkami a predpovedami pre každú hlavnú hru!


Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close