šport

Potenciálni súperi Aberdeenu v Európskej lige budú pravdepodobne čeliť Dans Lask alebo Dunajské Strada

Aberdeen čelí v Európskej lige ťažkej úlohe proti Sportingu Lisabon, ale ak zvíťazí nad portugalským tímom, predstaví si seba proti dvom tímom, ktoré by sa mohli stretnúť v play off.

Víťazi štvrtkového stretnutia medzi piatkovým žrebom medzi Sportom a Aberdeenom boli vyrovnaní s rakúskym Laskom alebo slovenskou Tunajskou Stradou.

Tím Dereka Magnesa je momentálne v najlepšej forme, keď v noci na štvrtok v Nórsku zvíťazil nad Vikingmi 2: 0 v posledných štyroch zápasoch Premiership.


Lask a Tunajske sa stretnú vo štvrtok v noci na Strede v Linzi a McKinsey verí, že práve jeho tím bude čeliť víťazovi.

Zoznámte sa s potenciálnymi súpermi kola play-off Aberdeenu.

Hral Aberdeen už predtým v oboch tímoch?

Ak dokážu poraziť Dance Sport, zahrajú si Lask alebo Tunajské ulice prvýkrát v histórii.

Európsky rekord

Toto je Laskinova tretia sezóna v Európskej lige za sebou, takže ročník 2019/20 je kúsok od ich najúspešnejšej európskej kampane.

Po vyradení Bazileja a Clubu Bruce v kvalifikačných kolách sa pripojili k Sportu v skupinovej fáze ako PSV Eindhoven, tretí kvalifikačný súper Rosenborgu a Aberdeenu.

Tým, že boli Rakúšania na čele skupiny, narazili na seba, v šiestich zápasoch zaznamenali štyri víťazstvá a jednu remízu.

V posledných 32 zvíťazili nad AZ Alcmar 3: 1 na dvoch nohách, pred koncom finálovej jazdy Manchester United 7: 1 na body 16: 1.

Rovnako ako Laszlo aj Tunajske Strada je v Európskej lige tretiu sezónu po sebe. Ich posledné výsledky sú však obmedzené.

Naposledy vypadli v druhom kvalifikačnom kole, s gréckym Atromidosom prehrali 5: 3.

Pád českého tímu Jablonek do tretieho kvalifikačného kola tejto sezóny je už najúspešnejšou európskou kampaňou v ich histórii.

READ  Najlepší záujemca NHL sa zapísal do histórie s cenami CHL

Hráči, na ktorých si treba dať pozor?

Najcennejším hráčom Laskinu bol brankár Alexander Schlecker s rakúskym klobúkom.

Brankár Laskinu Alexander Schlecker gestikuluje počas predsezónneho zápasu proti Werderu Brémy v auguste 2020

Stredný obranca Jernot Truner je kapitánom klubu a Rakúsko ho už raz krylo.

Stredopoliar Salt Kalmar napáda kapitánov Tunajskej Strady. Pre maďarský národný tím získal 10 čiapok, R.P. Štyri roky strávil v Bundeslige s Lipskom.

Chorvátsky stredopoliar Andrija Palik pricestoval tento rok na Slovensko a svoju krajinu reprezentoval na siedmich rôznych úrovniach vrátane 21 rokov.

Ako sú na tom v domácej lige?

Lask skončil v uplynulej sezóne na rakúskej bundeslige štvrtý, v jedinom doterajšom ligovom zápase sezóny zdolal Rakúsko 1: 0.

Tunajské ulice skončili vo Fortuna lige 2019/20 na treťom mieste a v tabuľke obsadili prvé miesto so 100% rekordom z prvých šiestich zápasov v tejto sezóne.

Kedy budú hrať?

Ak Aberdeen zvíťazí nad Sportingom, play-off o jednu nohu sa uskutoční 1. októbra v Pittsburghu.

LASKOVÉ FAKTY

ZISTENÉ : 1908

ŠTADIUM : Štadión Lincher (21 005). LASK tu hrajú svoje európske hry, ale domáce zápasy sa konajú vo Waltstadione (7 870).

Manažér : Dominic Talhamer. Štyridsaťdeväťročná rodáčka z Viedne získala prácu v Lasku po deviatich rokoch zodpovedných za rakúsku ženskú reprezentáciu.

Rešpekt : Jeden titul rakúskej ligy, päť titulov rakúskej divízie II a jedna rakúska trofej.

Hviezdny muž : Alexander Schlecker debutuje v rakúskom národnom tíme v novembri 2019.

Zaujímavý fakt : LASK predtým známa ako LASK Linz, ale v roku 2017 z názvu vylúčila výraz „Linz“.

Fakty o tunajskej strete

ZISTENÉ : 1904

ŠTADIUM : MOL Arena (12 700)

Fanúšik drží maďarskú trikolórovú šatku vedľa ostatných etnických Maďarov, ktorí zdvihnú žlto-modrú tímovú šatku v MOL aréne v Tunazzke na Slovensku 3. marca 2018, pred futbalovým zápasom Slovenskej ligy medzi miestnym tímom a Spartakom Trnava. – V Tunajskej ulici, ktorá je väčšinou etnicko-maďarským mestom na Slovensku, v krajine s pol miliónom kráľov – asi 10 percent obyvateľov – je Trianon bodnutý aj takmer 100 rokov. Po Trianonskej zmluve po prvej svetovej vojne, ktorá odovzdala pôdu a obyvateľstvo susedným krajinám, zákon o dvojitom občianstve z roku 2011 „oficiálne robí Maďarov súčasťou maďarského národa“. Vďaka zmenám v pravidlách z roku 2012 budú mať títo dvaja občania v zahraničí možnosť voliť poštou vo voľbách v Maďarsku vrátane 8. apríla. (Attila Gispentech / AFP Photo) / Prejdite si príbeh AFP od Petera Murphyho (Fotografický kredit pre Atilu Gispentech Prečítajte si prostredníctvom Getty Images / AFP)

Manažér : Bernd Stork. 57-ročný Nemec strávil v 80. rokoch šesť rokov ako hráč portugalského Dortmundu a pracoval ako asistent v bundesligovom klube.

READ  Nishioka nemá problém so šampiónom French Open Djokovičom

Odvtedy riadil národné tímy Kazachstanu a Maďarska, ako aj belgické kluby Excel Mousekron a Sergil Brugge.

Rešpekt : Jeden Československý pohár, jeden titul Slovenskej národnej ligy, jeden Slovenský pohár a dva slovenské tituly divízie II.

Hviezdny muž : Andreja Balik prichádza do klubu tento rok po štyroch rokoch v Serii A s Udinese.

Zaujímavý fakt : Tunajská Streda prichádza do FC Seneca v roku 2008.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close