Keď Roger Federer ukončil svoju 23-zápasovú víťaznú sériu

Roger Federer vyhral svoju prvú wimbledonskú korunu v roku 2003. Vydal sa na hviezdnu cestu k trónu ATP a stal sa svetovou č. 1 po zdvihnutí druhej veľkej trofeje v roku 2004 v Melbourne. V týchto obdobiach rozdiel medzi hráčmi z hornej časti a zvyškom poľa stále nebol taký veľký.

Roger si urobil meno a dokázal, prečo bude počas nasledujúcich štyroch rokov vládnuť tenisovému svetu. Po Melbourne vyhral Švajčiar tituly v Dubaji, Indian Wells a Hamburgu, čím sa vzdialil prenasledovateľovi. Jeho jediný neúspech bol na Roland Garros, kde ho v treťom kole zastavil bývalý šampión Gustavo Gurdon.

Je čas na trávu a Roger je späť vo svojej najlepšej forme. Obhájil tituly v Halle a Wimbledone, pričom rýchlo prešiel z trávy na antuku, aby vyhral svoje domáce podujatie v Gstaade. Po zaslúženej prestávke sa Federer vrátil do akcie v Toronte a pripísal si štvrtý turnaj Masters 1000 7-5, 6-3 proti svetovému č.

2 Andy Roddick.

Roger Federer prehral prvýkrát v 24 zápasoch v roku 2004 v Cincinnati.

Švajčiarska hviezda sa tak stala prvým hráčom od Björna Borga v roku 1979, ktorý vyhral tri po sebe idúce tituly ATP na troch rôznych povrchoch!

Federer čelil Dominicovi Harbatimu v prvom kole vo svojej kancelárii v Cincinnati, dva dni po zisku svojho prvého titulu v Kanade. Slovák prerušil Rogerovu 23-zápasovú víťaznú sériu, keď porazil svetovú jednotku 1-6, 7-6, 6-4 za hodinu a 50 minút!

Bol to vtedy najlepší beh Federerovej kariéry a porážka bola obrovským prekvapením vzhľadom na jeho formu a to, ako vyhral úvodný set. Vďaka tomu prvému setu získal Roger o 11 bodov viac ako Dominic, no nie o veľa, najmä v sete číslo dva.

Švajčiari mali desať brejkových šancí, no v prvom sete premenili iba dve. Slovák zostal v kontakte, až kým ho neodstrčil rozhodujúci brejk v deviatom geme rozhodujúceho. Roger raz zlomil, aj keď táto osamotená prestávka stačila na to, aby Dominic získal pozoruhodné víťazstvo.

READ  Kvalifikácia EURO 2024: Kto skončil v prvej dvojke a kto si zaknihoval postup do play-off? | európske kvalifikácie

Federer dvakrát zlomil prvý set a za 25 minút dostal 6:1. Hrbatý zvýšil úroveň, aby v druhom sete nasledoval tempo súpera. Roger mal stále šance ukončiť súboj v priamych setoch.

V treťom a piatom zápase mal šance, premárnil ich a nedokázal dodať záverečný úder. Dominic vyhral tie break 9-7, keď Roger trafil volej z bekhendu a nabral tempo pred rozhodujúcim hráčom. Až do toho deviateho zápasu boli v poslednom sete po krk.

Roger stratil podanie a dovolil Dominicovi o pár minút neskôr spečatiť dohodu a prejsť cieľovou čiarou. Zaujímavosťou je, že Federer sa mohol stať prvým hráčom od Peta Samprasa v roku 1999 s 24 výhrami v rade, no musel si počkať na ďalšiu šancu, ako to dosiahnuť.

Bol to jeho prvý výjazd od Roland Garros 2003 a vzhľadom na jedno víťazstvo zo štyroch ciest do Cincinnati sme Švajčiara v Ohiu ešte nevideli v jeho najlepšom stave.