Zábava

„Ukrajina je úplne pod kontrolou USA“: Slovenský premiér

Slovenský premiér Robert Fico hovorí, že ich sused Ukrajina nie je suverénny štát, ale Pod úplnou kontrolou Spojených štátov.

Populistický politik zároveň avizoval nesúhlas so vstupom bývalej sovietskej republiky do NATO.

Slovensko je jedno Táto koalícia pod vedením Washingtonu má 31 členov. a je súčasťou Európskej únie.

„Ukrajina nie je slobodná a suverénna krajina,“ povedal Fico pre verejnoprávnu RTVS. „Ukrajina je pod vplyvom a úplnou kontrolou Spojených štátov,“ dodal.

fico plán S ukrajinským náprotivkom sa stretne v stredu Denys Shmihal v meste Užhorod na západnej Ukrajine pri hraniciach so Slovenskom.

„Poviem im, že som proti vstupu Ukrajiny do NATO, a budem to vetovať,“ povedal Figo. „Bude to len základ pre tretiu svetovú vojnu a nič viac,“ povedal.

Dodal: „Pokiaľ ide o slovenskú armádu a štátny tovar, ubezpečujem vás, že zbrane nedostanete.“

Premiér už informoval Jeho nesúhlas s poskytovaním vojenskej pomoci Ukrajine Inváziu vykonalo Rusko vo februári 2022 v rozpore s ekonomickými sankciami prijatými proti Moskve.

Figo uviedol, že súčasný konflikt v bývalej sovietskej republike nemá vojenské riešenie a že Kyjev bude musieť odstúpiť časti svojho územia.

„Musí existovať nejaký kompromis, ktorý bude pre obe strany veľmi bolestivý,“ povedal. „Na čo čakáš?“ Nechať Rusov ísť? Toto nie je pravda.“

READ  Populárny bývalý premiér podpísal dohodu o zostavení novej vlády na Slovensku |

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close