Hlavné správy

Ukrajina napriek nesúhlasu hostí slovenského premiéra

Ukrajinský premiér Denis Šmykal v stredu povedal, že Kyjev chce so Slovenskom pragmatické vzťahy, keďže hostil svojho slovenského kolegu, ktorého štvavé vyjadrenia naštrbili vzťahy medzi oboma krajinami.

Slovenský premiér Robert Fico, ktorý vedie populistickú vládu v Bratislave, niekoľko dní pred návštevou Ukrajiny spochybnil ukrajinskú suverenitu a vyzval na zmierenie s Ruskom.

Napriek nesúhlasu ukrajinský premiér Denis Šmykal na stretnutí v Užhorode na hranici medzi krajinami povedal, že so Slovenskom mienia rozvíjať novú pragmatickú politiku.

Populistickí lídri v Európe, ako je Slovensko a Maďarsko, sú čoraz viac unavení z konfliktu o Ukrajinu, ktorí hľadajú podporu pre naliehavé požiadavky Kyjeva.

Schmigel povedal, že dúfa, že stretnutie s Figom „otvorí novú stránku v našich vzťahoch“.

Reklama – prejdite nadol a pokračujte

Na videu na sociálnych sieťach bolo vidieť, ako si dvaja úradníci podávajú ruky a stoja vedľa vlajok svojich krajín.

„Samozrejme, sú veci, na ktoré môžeme mať rozdielne názory, taký je život,“ povedal Figo počas stretnutia s tým, že Schmeichela pozval na návštevu Slovenska.

Fico deň pred stretnutím novinárom povedal, že život v Kyjeve je „normálny“, niekoľko hodín po tom, čo ruské rakety zasiahli mesto a zranili takmer dve desiatky ľudí.

Reklama – prejdite nadol a pokračujte

Vo svojej poslednej kritike Ukrajiny Fico uviedol, že od ruskej invázie pred takmer dvoma rokmi neexistuje vojenské riešenie konfliktu.

Povedal, že Ukrajina by sa mala vzdať niektorých území.

Cave vyzval Spojené štáty a Európsku úniu, aby zmrazili finančné prostriedky v hodnote miliárd dolárov v Bruseli a Washingtone.

bur-jbr-mmp/cad/jj

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close