Hlavné správy

Ukrajina žaluje Poľsko, Maďarsko, Slovensko proti zákazu dovozu – POLITICO

Nachádza sa na Ukrajine Podané prípady Poľsko, Maďarsko a Slovensko sa stretli na pôde Svetovej obchodnej organizácie kvôli ich rozhodnutiu zakázať dovoz obilia, rozdelili EÚ a potenciálne poškodili šance Kyjeva na vstup do aliancie.

„Je pre nás zásadne dôležité dokázať, že jednotlivé členské štáty nemôžu zakázať dovoz ukrajinského tovaru. Preto proti nim podávame žalobu na WTO,“ uviedla vo vyhlásení prvá ukrajinská podpredsedníčka vlády a ministerka hospodárstva Julia Svyridenko. Správa.

Svyridenko dodal, že tieto prípady spolu s tlakom zo strany Európskej komisie a ďalších členských štátov „pomôžu obnoviť normálny obchod medzi Ukrajinou a susednými krajinami a prejavia medzi nami solidaritu“.

Po tom, čo sa tieto tri krajiny vzbúrili proti piatkovému rozhodnutiu Európskej komisie ukončiť dočasné dovozné obmedzenia – zavedené na jar v snahe zmierniť prebytok ponuky – opäť umožnili ukrajinský predaj obilia v celej EÚ.

Sankcie troch stredoeurópskych krajín sú zamerané na ochranu ich farmárov pred exportom obilnej superveľmoci Ukrajiny po ruskej blokáde ukrajinských prístavov na Čiernom mori.

„Dúfame, že tieto štáty uvoľnia svoje obmedzenia a nebudeme musieť dlho objasňovať vzťah na súdoch,“ povedal Sviridenko.

READ  Úžasné virálne video parného vlaku premávajúceho po slovenskom futbalovom štadióne

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close