Veda

Únik LA COVID-19 zasiahne starších ľudí, farebných ľudí mimoriadne tvrdo

Decembrový boom COVID-19 sa rozšíril medzi komunitami v okrese Los Angeles, dotkol sa viac životov ako kedykoľvek predtým a zvýšila sa pravdepodobnosť jeho vystavenia vírusu. Pravdepodobnejšie ako kedykoľvek predtým.

Nové denné prípady ovplyvnili ťažko dosiahnuteľné úrovne vrátane jedného dňa v týždni, keď bolo v kraji hlásených viac ako 20 000 nových prípadov COVID. Odhaduje sa, že jeden z 80 ľudí v okrese LA je teraz infikovaných vírusom; To je oveľa horšie ako koncom septembra, keď vedci vypočítali, že jeden z 880 obyvateľov okresu je infekčný.

Posledná pripomienka Šírenia Prišiel štvrtok, Keď starosta Los Angeles Eric Garcetti uviedol, že jeho 9-ročná dcéra Maya mala pozitívny test. Garcetti aj jeho manželka boli podľa neho negatívni.

Garcetti uviedol, že nevie, ako bola jeho dcéra infikovaná. „Nesfalšovali sme domy,“ uviedol. „Neexistuje žiadne správanie, ktoré by do toho zapojila, dôsledne sa neriadi protokolom našich zdravotných úradov.“

Existuje však aj vážny model šírenia zbraní hromadného ničenia, v ktorom sú časti okresu vytrhávané neúnavnými spôsobmi.

Posledný boom veľmi silno zasahuje starších ľudí a farebných ľudí.

Riaditeľka okresného úradu pre verejné zdravie v okrese LA Barbara Ferrerová varovala, že kvalifikované ošetrovateľské zariadenia začínajú zvyšovať týždenný počet obetí, hoci nedosahoval pôvodnú úroveň epidémie.

A hoci miera úmrtnosti obyvateľov bielej rasy zostáva konštantná – jeden až dvaja na 100 000 obyvateľov bielej ríše za deň – úmrtnosť obyvateľov Latino, Čiernej a Ázie rastie. Napríklad u obyvateľov Latinskej Ameriky sa za posledné štyri týždne zvýšila úmrtnosť z 1,4 úmrtia na 100 000 obyvateľov Latinskej Ameriky na 4,5 úmrtí za deň na 100 000 obyvateľov.

Latinskoamerické komunity sú vystavené väčšiemu riziku ochorenia z niekoľkých dôvodov. Členmi sú nevyhnutní pracovníci, ktorí musia ísť do maloobchodov, výrobných závodov a na iné miesta, a nie pracovať z domu, čo zvyšuje ich pravdepodobnosť kontaktu s infikovanou osobou. Niektoré latinskoamerické štvrte sú hustejšie osídlené, čo uľahčuje šírenie vírusu.

READ  Leť mi na Mesiac, dovoľ mi hrať sa medzi hviezdami: NASA pošle tvoje meno okolo Mesiaca

Medzi obyvateľmi čiernej pleti úmrtnosť vyskočila z jedného úmrtia na 100 000 na viac ako tri úmrtia na 100 000 obyvateľov čiernej pleti.

A medzi ázijskými obyvateľmi sa miera úmrtnosti zvýšila z 0,5 úmrtia na 100 000 obyvateľov na tri úmrtia na 100 000 obyvateľov Ázie.

Rastúci počet si vyberá daň. Dostupnosť lôžok na jednotke intenzívnej starostlivosti v celej južnej Kalifornii vo štvrtok dosiahla 0% a predstavitelia varovali, že ak sa koronovírus bude naďalej nekontrolovateľne rozširovať, podmienky v nemocniciach sa môžu ďalej zhoršovať.

Kalifornia Teraz sa v priemere zhodujú 203 COVID-19 zomrelo za jeden deň počas sedemdňového obdobia a 35 200 prípadov denne – oba záznamy, a od polovice novembra sa ich počet zvýšil štvornásobne.

Úradníci uviedli, že vírus sa šíri najviac mladými dospelými, ale sú to najstarší dospelí, ktorí pri infikovaní zomierajú najvyššou rýchlosťou.

„Tejto tragédii sa dá predísť, pretože najvážnejšie ochorenie, ktoré pochádza z COVID-19, si môže každý chrániť, keď si zakrývame tvár, držíme si odstup a bránime Tyče si umývajú ruky a vyhýbajú sa kontaktu s osobami, ktoré nie sú členmi domácnosti, “uviedla Ferrer. .

Predpokladá sa, že veľká časť súčasného rozmachu je spojená so zhromaždeniami vďakyvzdania, ktoré viedli k veľkému rozšíreniu COVID. Úrady teraz dúfajú, že sa nebudú opakovať, keď sa blížia prázdniny na konci roka.

Orange County Health Officer and Director of Health Care Agency Drs. „Obávam sa,“ povedal v utorok Clayton Chow. „Nikdy v živote som nepocítil taký strach z Vianoc a Nového roka, ako teraz, pretože … Neviem si predstaviť, aké by to bolo po sviatku, keby ľudia neposlúchali, keby Ľudia nenútia, ak ľudia neposlúchajú a zjednocujú sa. ““

READ  Staroveký výskum fosílií ukazuje, že ľudia existovali v Severnej Amerike oveľa skôr, ako si vedci mysleli

Ak sa počas týchto sviatkov vyskytne viac udalostí superrozmetača, efekt sa pravdepodobne pocíti neprimerane.

Je to preto, že ľudia žijúci v najviac postihnutých oblastiach okresu LA tiež pravdepodobnejšie zomrú na COVID-19.

„Miera úmrtnosti ľudí žijúcich v oblastiach s najmenším počtom zdrojov je v súčasnosti štyrikrát vyššia ako úmrtnosť ľudí žijúcich v oblastiach s najväčším počtom zdrojov,“ uviedla Ferrerová. „A bohužiaľ sa táto priepasť tiež zväčšuje.“

„Prehlbujúce sa medzery jasne pripomínajú, že mnoho našich základných zamestnancov je čierno-hnedých a len málo z nich je schopných robiť prácu na diaľku alebo zostať doma,“ uviedla Ferrerová. „Mnoho z nich robí prácu za nízku mzdu a veľa z nich žije v štvrtiach s nedostatkom služieb.“

Ferrer požiadal podniky z COVID-19, aby plne presadzovali bezpečnostné predpisy na ochranu pracovníkov vrátane poskytovania osobných ochranných prostriedkov a dodržiavania opatrení na kontrolu infekcie.

„A potrebujeme, aby každý obyvateľ chránil svojich základných zamestnancov hraním podľa pravidiel. Znamená to vždy zakrývať jednu tvár a udržiavať si odstup od ostatných, “uviedla Ferrer.

Porušenia je možné hlásiť anonymne na pracoviskách (888) 700-9995.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close