Ind Karman Kaur Thandi skončil druhý na W60 Saskatoon Challenger.

Saskatoon: Indka Karman Kaur Thandiová skončila v nedeľu na druhom mieste vo štvorhre žien na tenisovom turnaji ITF W60 Saskatoon Challenger.

Indián tvoril pár s Kanaďankou Stacey Funkovou na turnaji za 60 000 dolárov. Dvojica prehrala 6-4, 4-6, 7-10 s Američankou Abigail Renzelovou a Alanou Smithovou v supertajbrejku.

Karman a Stacey zdolali v prvom kole Savannah Li-Nuyen z Vietnamu a Slovenku Martinu Okalovú 6:2, 6:2.

Táto dvojica ohromila vo štvrťfinále dvojicu č. 1 Američanku Victoriu Hu a Mexičanku Renatu Zarazuaovú v priamych setoch 7:6, 6:4. V semifinále zdolali ďalší americký pár Carmen Corley, Ivana Corley 6–4, 5–7, 11–9 a postúpili do finále.

Karmanová, atlétka tenisovej akadémie okrúhlej triedy, je momentálne na 233. mieste v rebríčku WTA vo dvojhre a je druhou ženskou hráčkou v krajine. Jeho aktuálne umiestnenie vo štvorhre je 702. Bolo to jeho druhé miesto na druhom mieste za posledné mesiace, keďže na turnaji W60 Sumter Palmetto Pro Open v USA skončil druhý.

Zaradili ho aj do indického kádra na Ázijské hry v čínskom Hangzhou.

Aditya Sachdeva, renomovaný tréner a technický riaditeľ Round Class Tennis Academy, a jeho tím trénujú Karmana v akadémii.

„Karman podával dobré výkony na okruhu ITF posledných pár mesiacov. Ukazuje dobré známky pokroku smerom k svojej najvyššej forme a to bude prínosom pre indický tím na nadchádzajúcich Ázijských hrách. Jeho výkon v Saskatoone je dôkazom jeho vytrvalosť a drinu,“ povedal o výkone Karmanovej tréner Sachdeva.

READ  Góly sa točia okolo ligy: 21/11/20/2011/27/20