Technológie

Upozornenie na Gmail, Outlook a Hotmail – unikli miliardy e-mailov a hesiel

Viac ako tri miliardy e-mailových adries a hesiel sú teraz v rukách hackerov. Ako bolo oznámené Cyber ​​News„Na populárne hackerské fórum online uniklo asi 3,2 milióna e-mailov s jednoduchým textom a dvojicami hesiel. Tento najnovší únik integruje minulé úniky zo služieb Netflix, LinkedIn, Bitcoin a ďalších.

Preto nie je potrebné sa pomocou týchto hesiel prihlasovať k príslušnému e-mailovému účtu. E-maily a prihlasovacie údaje, ktoré pristupujú k službám, ako je Netflix, boli trápené ďalšími únikmi informácií.

Ak sa však toto kombinované heslo a e-mail používa v rôznych službách (napríklad prihlásenie do e-mailovej schránky a prístup na portály online nakupovania), môže to byť pre infikovaných používateľov veľká bolesť hlavy.

Štúdia nešpecifikovala, či boli medzi obeťami aj účty poskytovateľov e-mailov Hotmail, Outlook, Yahoo Mail alebo ďalších.

Portál Express.co.uk použil online nástroj na nájdenie obete sčítača Gmail, aby skontroloval, či nedošlo k narušeniu našich osobných adries.

Tento posledný únik informácií je považovaný za najväčšiu zbierku e-mailových adries a hesiel, ktoré boli zverejnené online.

Predchádzajúcim najväčším porušením bol balík opatrení na porušenie pravidiel z roku 2017, z ktorého uniklo online 1,4 miliardy prihlasovacích údajov.

Avšak tento najnovší únik – známy ako ‘balíček s mnohými porušeniami‘ (COMB) – je viac ako dvojnásobok dátovej medzipamäte za rok 2017.

Čítajte viac: Gmail, Fotky a Google vám môžu byť dlžné po zistení chyby ovládača

Cyber ​​News uviedol, že potenciálny dopad tohto posledného porušenia je „bezprecedentný“, najmä ak dotknutí používatelia používajú rovnaké heslo pre svoj e-mail do iných online služieb.

Aj keď to nemusí byť najlepší postup, niektorí ľudia majú tendenciu znova používať heslá, pretože si ich ľahšie zapamätajú.

READ  Odvzdušnenie počítača | Hackaday

Ak sa vás toto nedávne porušenie týkalo a použili ste príslušné heslo na iné online účty, odporúčame vám rýchlo zmeniť obidve.

Povolenie dvojfaktorovej autentifikácie (2FA), keď to webové stránky umožňujú, vám umožňuje pridať do vašich účtov ďalšie zabezpečenie.

Cyber ​​News uviedla: „Dopad tohto nového porušenia na spotrebiteľov a podniky môže byť nebývalý, pretože drvivá väčšina ľudí opakovane používa svoje heslá a používateľské mená na viacerých účtoch.

„Ak používatelia používajú rovnaké heslá ako svoje účty Gmail v Centre alebo Netflixe, môžu ich útočníci zvýrazniť v ďalších dôležitých účtoch.“

Ďalej dodali: „Používateľom sa zvyčajne odporúča, aby si pravidelne menili svoje heslá a používali jedinečné heslá pre každý účet. Urobiť tak – vytváranie a zapamätanie si jedinečných hesiel môže byť veľmi náročné a používateľom odporúčame získať správcov hesiel, ktoré im pomôžu pri vytváraní silnejších hesiel.

„Používatelia tiež musia pridať overenie totožnosti k svojim najdôležitejším účtom, ako je napríklad overenie totožnosti Google. Takto sa nebudú môcť pripojiť k svojim účtom, aj keď budú mať prihlasovacie meno a heslo útočníka.“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close