Veda

Utah hlásil 369 nových prípadov COVID-19 a ďalšie dve úmrtia

Poznámka editora: Tribúna Salt Lake poskytuje bezplatný prístup ku kritickým príbehom o koronavíruse. Zaregistrovať náš informačný bulletin Top Stories, odoslané každý deň ráno do vašej doručenej pošty. Ak chcete podporiť takúto žurnalistiku, prosím darovať alebo sa stanete predplatiteľ,

Ďalších 369 Utahnov bolo pozitívnych na COVID-19, zatiaľ čo dvaja ďalší zomreli na túto chorobu, ministerstvo zdravotníctva v Utahu uviedlo v sobotu vo svojej dennej správe.

Nové úmrtia predstavujú celkový počet obetí v štáte 385 ľudí.

Obaja ľudia, ktorí zomreli, žili v Salt Lake County a boli obyvateľmi dlhodobého zariadenia starostlivosti. Jedna bola žena staršia ako 85 rokov, podľa zdravotníckeho oddelenia, a druhá muž vo veku 65 až 84 rokov.

Najväčší strach z vedúcich lekárov v Utahu bol v tom, že prepuknutie by viedlo k prekročeniu nemocníc s pacientmi s koronavírusmi a že jednotky intenzívnej starostlivosti by sa vyčerpali z postelí. Keď sa ohnisko spomalilo a zasiahlo novú dolnú plošinu, počet ľudí s koronavírusom na týchto JIS naďalej klesá.

V sobotu ministerstvo zdravotníctva oznámilo 56 pacientov na JIS s COVID-19. To je o dva menej ako piatok a najnižší celkový stav, ktorý štát uviedol od prvého zverejnenia týchto informácií v júni.

Utahove ICU sa 19. júla starali o 105 pacientov s koronavírusom, okolo času, keď správcovia nemocníc a úradníci verejného zdravotníctva vydávali poplach, že ak tento stav nezačne podnikať viac preventívnych opatrení, nemocniciam môže dôjsť nedostatok miesta na liečbu ľudí.

Štátny kĺzavý sedemdňový priemer nových prípadov – metrickí úradníci verejného zdravotníctva používajú na meranie trendov – je 354 prípadov za deň. Týždenný priemer zostáva pod cieľom guvernéra menej ako 400 prípadov za deň.

Počet ľudí, ktorí mali pozitívny test, tiež mierne klesol z posledných dvoch dní, keď zdravotnícki úradníci uviedli, že každý deň testovalo viac ako 400 ľudí.

Od začiatku pandémie bolo u COVID-19 diagnostikovaných 48 814 Utahnov, uviedlo zdravotnícke oddelenie.

Ďalších 2 966 testov na vírus bolo spracovaných za posledných 24 hodín, uvádza sa však celkový počet vykonaných testov na 622 363.

Kĺzavý sedemdňový priemer pre percento pozitívnych laboratórnych testov je teraz 8,7%, čo je stále takmer trojnásobok úrovne 3%, ktorú úradníci verejného zdravotníctva často tvrdia, že je potrebné ukázať, že šírenie vírusu je obmedzené

Zdravotnícke oddelenie tiež uviedlo, že 40 352 Utahnov sa považuje za zotavených z COVID-19, ktoré podľa definície prežili najmenej tri týždne po diagnostikovaní.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close