Technológie

Už čoskoro budete môcť platiť diaľničnú známku aj na cestách! NHAI vymyslela pre Indiu satelitný systém voľného toku mýta

Na ceste k udržateľnosti je inteligentná mobilita dôležitým nástrojom na zvýšenie palivovej účinnosti a zabránenie preťaženiu. Na tento účel indická vláda rýchlo modernizuje dopravnú infraštruktúru krajiny tým, že v celej krajine pokračuje v niekoľkých veľkých diaľničných projektoch. Okrem dobrej infraštruktúry je budúcnosťou mobility vraj aj prepojenie cestnej dopravy s internetom (IoT).

štvrtok Národného úradu pre cesty India (NHAI) usporiadal jednodňový konzultačný workshop so zainteresovanými stranami o mýte založenom na globálnom navigačnom satelitnom systéme (GNSS). Cieľom workshopu je zhromaždiť názory a návrhy na rôzne aspekty platobného systému založeného na GNSS od rôznych zainteresovaných strán a odborníkov z odvetvia. Toto je krok k plánovaniu a rozvoju budúceho plánu založeného na indickom systéme taríf s voľným pohybom GNSS Technológia.

GNSS poskytuje výkonné riešenie výziev mnohých dnešných prevádzkovateľov cestného mýta, ktorí vedia, kto je na danej ceste, ako dlho a ako ďaleko – s vysokou presnosťou a spoľahlivosťou. NHAI už v tomto smere uskutočnila pilotný projekt na niektorých diaľniciach na trase Dillí – Bombaj, ktorého výsledky boli prezentované počas workshopu.

Podľa súčasného návrhu môže NHAI geograficky oplotiť diaľničné úseky a mať virtuálne mýtne miesta s mýtnym systémom založeným na technológii GNSS. Vozidlo vybavené GNSS zakaždým OBU Pri prechode cez jeden z týchto virtuálnych mýtnych bodov centrálny systém vypočíta prejdenú vzdialenosť na základe satelitných signálov z viacerých satelitných konštelácií prevádzkovaných ISRO. Príslušný poplatok bude okamžite vypočítaný a odpočítaný z bankového účtu používateľa.

Mnohé európske krajiny už vyvinuli a implementovali národné politiky nabíjania nákladných vozidiel, pričom niektoré využívajú sofistikované satelitné technológie. Ceny Pre cestné aplikácie je čoraz dôležitejšia schopnosť presne lokalizovať a sledovať vozidlo v priestore a čase. Technológia GNSS sa osvedčila v oblasti efektívnej prevádzky na viacerých diaľniciach Európe.

Satelit umožňuje výpočet vzdialenosti, času a regulácie polohy a možno ho použiť s celoštátnymi cestnými sieťami pokrývajúcimi všetky vozidlá a typy ciest. V posledných rokoch sa stala primárnou technológiou pre elektronické nabíjanie nákladných vozidiel na základe vzdialenosti v celej Európe vrátane Nemecka. SlovenskoMaďarsko, Belgicko, Česká republika a Bulharsko.

Na diskusiu o mýtnom systéme založenom na GNSS pozvala NHAI niekoľko zainteresovaných strán, ako sú ISRO, NIC, priemyselné spoločnosti ako výrobcovia automobilov, výrobcovia palubných jednotiek AIS-140 (OBU), globálnych poskytovateľov služieb GNSS, banky a platby. Agregátory/Poskytovatelia služieb brány. Počas workshopu konzultanti a odborníci z odvetvia viedli stretnutia a prezentácie o medzinárodných osvedčených postupoch, rôznych aspektoch rámca GNSS, procese zúčtovania platieb, navrhovaných opatreniach na presadzovanie práva a požiadavkách právneho rámca.

Tajomník ministerstva cestnej dopravy a diaľnic Krithar Aramane povedal: „Konzultácie so zainteresovanými stranami sú dôležité na prediskutovanie a získanie návrhov na rôzne otázky výberu mýta založeného na GNSS. Musíme zabezpečiť, aby bol proces výberu mýta bezproblémový. Aby sme to dosiahli, Cieľom je mať technologický rámec, ktorý nám umožní fungovať efektívne.“ , ekonomické a prijateľné pre rôzne zainteresované strany.“

Posolstvo je vypočuté, pretože technológie založené na GNSS získavajú významný prienik po celom svete. Slovensko je dobrá prípadová štúdia, kde krajina len za tri mesiace zvýšila dĺžku ciest pokrytých takýmto systémom spoplatnenia z približne 2 500 km na približne 17 800 km. Keď NHAI vstúpi do tejto technológie, India pravdepodobne v najbližších rokoch zažije podobnú transformáciu.

READ  Okrem lososa: Zistilo sa, že pre RAS sú vhodné tri druhy

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close