športové

V Banskej Bystrici začali spoločné školenia. K tímu sa pripojí aj stará nová tvár

dnes 15:20
|

Hokejisti v Banskej Bystrici začali spoločný tréning, ktorý bude trvať 7 týždňov.

Tréner Norbert Javorčík má okrem hrsti skúsenejších hráčov najmä veľa mladých mužov, pretože niekoľko hráčov trénuje individuálne. „Cieľom tohto tréningu je dať hráčom v Banskej Bystrici a okolí možnosť pripraviť sa spoločne“, hovorí Javorčík za TASR.

Aktuálny tréning vedie kondičný tréner Mária Kalina. „Na nás čaká sedemtýždňový blok spoločného výcviku v Banskej Bystrici a jeho okolí. Malo by to trvať do 24. júla. Počas tohto tréningu by sme chceli absolvovať aj ľadový výcvik, ale nemáme ho zatiaľ potvrdené “, odhalil Javorčík. Dátum dobrej prípravy na ľade je otázny, zimný štadión v Banskej Bystrici čaká na rekonštrukciu. Berani by sa chceli pripraviť na ľad 5. alebo 10. augusta.

K tímu sa pripojí bývalá nová tvár Mateja Češíka, ktorý sa po roku v Znojme vracia. Marek Bartánus a Vladimír Mihálik, ktorí odišli do Michaloviec, a Gilbert Gabor, ktorí budú pracovať vo Švédsku, však už viac nie sú v personálu.

Zmena nastane pravdepodobne ako tréner brankárov, ktorý nedávno držal Matúš Kostúr. Sezóna 2020/2021 bude pre trénera Javorčíka prvýkrát hlavným trénerom tímu A.

„Každá koučovacia práca je zodpovedná. Bude to pre mňa veľká výzva. Uvedomujem si, že moja súčasná pozícia bude pozostávať z podrobnejšej práce, zložitejšej prípravy a väčšej špecifikácie úloh koučovacieho personálu. Som veľmi netrpezlivý a aj napriek tomu, že mi ponúknu vedenie, tím Banskej Bystrice už chvíľu premýšľal, teším sa na to. “ známy pre TASR.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close