Svet

V Ománskom zálive uniesli ropný tanker „Asfaltová princezná“

V.Pri pobreží Spojených arabských emirátov v Ománskom zálive mohla byť unesená loď. Britské námorné výstražné centrum (UKMTO) vydalo v utorok varovanie pred „incidentom“ 60 námorných míľ východne od emirátu Fujairah. Hovorilo, že všetky lode v okolí by mali byť „veľmi opatrné“. Krátko nato vydal UKMTO ďalšie varovanie pred „potenciálnym únosom“.

Podľa agentúry Troy Global, ktorá sa špecializuje na námornú bezpečnosť, je tanker „Asfaltová princezná“ zapojený pod panamskou vlajkou. Ománske vojenské letectvo v regióne operuje so špionážnymi lietadlami. Na vrchu tamtoho Webová stránka Flightradar24 V danej oblasti bolo možné vidieť krúžiť špionážne lietadlo. Ománsky záliv leží medzi Ománom a Iránom.

Pôvodne neexistovalo žiadne oficiálne potvrdenie tohto incidentu. Nie je jasné, koľko lodí bolo pôvodne zapojených a kto stojí za obvinenou loďou Únos Môže byť zaseknutý.

British Times s odvolaním sa na vládne zdroje uviedol, že osem alebo deväť ozbrojených „síl“ dostalo „Asfaltovú princeznú“ pod svoju kontrolu. CNN urobila to isté. Londýnska vláda vinila z únosu Irán alebo jeho spojencov. Britské ministerstvo zahraničných vecí tvrdí, že naliehavo vyšetruje incident na lodi pri pobreží Spojených arabských emirátov.


Zostava: A.P.


Iránske ministerstvo zahraničia označilo incident za „podozrivý“ a varovalo pred ďalšími nepodloženými obvineniami voči Iránu. „Táto séria incidentov zahŕňajúcich lode v Perzskom zálive je veľmi diskutabilná a podozrivá,“ povedal hovorca ministerstva zahraničných vecí Saeed Satipatsade. Napokon, incidenty by nemali slúžiť ako ospravedlnenie na implementáciu konkrétnych politických cieľov v regióne. Pokiaľ ide o Irán, bezpečnosť lodnej dopravy v Perzskom zálive je veľmi dôležitá, takže aj Teherán je pripravený poskytnúť svoju pomoc, uviedol hovorca tlačovej agentúry ISNA.

READ  Poľnohospodári a spotrebitelia prijmú GMO, ak im rozumejú

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close