Novak Djokovič sa v Belehrade dostáva do finále po trojsetovom víťazstve nad Andrzejom Martinom

Novak Djokovič urýchlil svoju prípravu na French Open porazením Slováka Andrzeja Martina, napriek tomu, že v piatok stratil formu v druhom sete finále turnaja ATP v Belehrade.

Svetová jednotka číslo jedna nasadila v sobotu finále proti Argentínčanovi Federicovi Delphonisovi alebo ďalšiemu Slovákovi Alexovi Molkonovi, ktorý svojho 119. súpera porazil 6: 1, 4: 6, 6: 0.

Bude to tretie finále Srbska od víťazstva na Australian Open a posledný prehra s Rafaelom Nadalom na Italian Open minulý týždeň, bude to však prvý zápas, ktorý odohral na domácej pôde od roku 2011.

„Baví ma hrať pred srbským publikom. Toto je moje rodné mesto. Som vždy nadšený, ale nervózny, vyjdem na kurt a hrám pred domácim publikom,“ uviedol Djokovič.

„Iba sme si to jednoducho všimli. Cítite veľký tlak a očakávania. Ale som šťastný, že zajtra budem bojovať o trofej. „

Po pretekoch v prvom sete proti Martinovi Djokovič neobvykle zložil nohy zo vzduchu a v druhom sete sa trikrát zlomil.

Tridsaťštyriročný hráč uviedol, že sa vrátil do svojich najlepších možností a rýchlo dokončil akúkoľvek myšlienku na prekvapivý návrat.

„Myslel som si, že som začal zápas a skončil som dobre, takže sa pokúsim tieto pozitívne emócie preniesť do zajtrajšieho finále,“ uviedol Djokovič.

„Na konci druhej sady som mal nejaké recesie a zajtra sa pokúsim tieto chyby napraviť.“

Djokovič štvrtkovým štvrťfinálovým víťazstvom nad Federicom Kóreou predbehol Guillerma Vilasa, ktorý skončil na piatej priečke v turnaji ATP všetkých čias.

Remizoval v rovnakom polčase, v akom boli jeho starí rivali Rafael Nadal a Roger Federer v rovnováhe na turnaji French Open, ktorý sa v nedeľu začína na Roland Garros.

Djokovič je druhým mužom za spoločnými 20 grandslamovými titulmi mužov v kategórii Nadal a Federer.

READ  Úžasné virálne video parného vlaku premávajúceho po slovenskom futbalovom štadióne