Hlavné správy

V susednom Slovensku vypukla pre nečinnosť vlády migrantská kríza

To, čo sa deje v južných okresoch Slovenska, je zvrátením vládnej politiky tolerovania nelegálnej migrácie, povedal na nedeľnej tlačovej konferencii šéf strany Smer-SD Robert Figo. Strana plánuje pre túto tému zvolať mimoriadnu schôdzu parlamentu Ma7.sk Webová domovská stránka.

Súčasná situácia nie je výsledkom dobrej vôle, ale odráža vôľu súčasnej vlády, ktorá robí všetko pre to, aby sa na Slovensko dostalo čo najviac migrantov, povedal líder najväčšej slovenskej opozičnej strany. Riešenie imigrantov legalizáciou ich pobytu, nie ich ochranou pred vstupom do krajiny. Prezident Samar však spochybnil, či sú všetci migranti vojnoví utečenci, pričom poukázal na to, že väčšinu z nich nemožno spoľahlivo identifikovať.

„Všetci sú to Sýrčania a obyvatelia Aleppa a všetci sa narodili 1. januára,“ komentoval Figo svoje skúsenosti v meste Veľký Kritis (Nagikertos). Na tlačovej konferencii ukázal aj zábery oblasti pri zhromažďovacom stredisku, kde sa migranti zdržiavajú. Poukázal aj na hrozné podmienky, v ktorých migranti žijú. „Nemajú nič, len nádrž na vodu a prenosný záchod a spia na zemi,“ povedal.

Šmarov prezident sa obáva, že počet nelegálnych imigrantov na Slovensku môže narásť.

Vyvoláva to humanitárnu krízu,“

– Líder strany avizoval, že jeho strana v tejto veci zvolá na pondelok mimoriadnu schôdzu parlamentu.

Foto: Annette Krupová

Ocenil snahu obce Veľký Krutis a prístup prítomných policajtov pri riešení situácie. Viaceré strany cez víkend vyzvali premiéra Lajosa Ódora a šéfa národnej polície Ištvana Hamrana, aby situáciu bezodkladne riešili a informovali ľudí o skutočnej situácii a konkrétnych opatreniach, ktoré sa zaviazali predchádzať nelegálnej migrácii.

Foto: Facebook Jozef Cuper

Ministerstvo vnútra a polícia oznámili, že na riešenie situácie boli nasadené všetky sily a prostriedky. Zároveň upozornili aj na to, že podľa ich názoru imigranti zatiaľ verejný poriadok nenarúšajú. „Všetky podozrivé okolnosti sú preverované,“ zdôraznili a zároveň požiadali obyvateľov o trpezlivosť. Pamätajú si aj týchto ľudí utekajúcich pred vojnou na západ. „Nechcú sa zdržiavať na slovenskom území a zostanú tu len na čas potrebný na zaslanie šekov od slovenských a európskych orgánov,“ dodali.

Imigranti v Bratislave. Foto: Facebook Ľudovít Goga

Uvedená reakcia dočasnej vlády odzrkadľuje nekompetentnosť a samoľúbosť, s akou bola doteraz celá kríza riešená. Ako správne zdôrazňuje Robert Figo, identitu väčšiny nelegálnych prisťahovalcov nemožno zistiť, preto je nesprávne tvrdiť, že títo ľudia utekajú pred vojnou.

READ  Kanada zdolala Slovensko 6:1 vo World Junior Test

Miestni obyvatelia poukazujú na to, že v snahe zabezpečiť, aby títo ľudia neporušovali žiadny zákon o verejnom poriadku, ilegálne prekračujú hranice, odvážne vstupujú do súkromných pozemkov, ako sú záhrady, dvory, vykonávajú potrebu a odpadky v parkoch a centrách miest. A napokon tvrdenia, že migranti nezostanú na Slovensku a odídu do bohatých západoeurópskych krajín, ako je Srbsko, ak priekupníci označia krajinu ako týždennú destináciu, prúdia vo veľkom. Počet ekonomických migrantov zostane konštantný a odchody budú nahradené čoraz väčším počtom nových prichádzajúcich.

Súvisiaci článok

Nelegálni imigranti zasypali políciu kameňmi na južnej hranici

Nelegálni imigranti zasypali políciu kameňmi na južnej hranici

Odporúčaný obrázok: Facebook Jozef Cuper

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close