Veda

Váš príznak prechladnutia alebo COVID môže byť v skutočnosti ľudský metanupneumovírus – NBC Connecticut

Bojujete túto jar s príznakmi ako kašeľ, nádcha alebo horúčka, no test na COVID bol negatívny? Môžete obviňovať svoje príznaky z alergie, ale v skutočnosti môžete mať iný respiračný vírus.

Nie je to nič nové, ale lekári tvrdia, že Covid odhalil mnohé z týchto respiračných vírusov.

Toto sa nazýva ľudský metanupneumovírus (HMPV). Náchylnejšie sú na ňu malé deti, starší dospelí a ľudia s oslabeným imunitným systémom.

Je to ako zlý prípad prechladnutia a príznaky môžu zahŕňať nádchu, bolesť hrdla, upchatie, kašeľ, horúčku a dýchavičnosť. To môže prejsť do bronchitídy alebo zápalu pľúc.

Ako zistíte, že nemáte alergiu?

„Alergie, samozrejme, môžete mať svrbiace oči, nádchu, kýchanie, môžete mať upchaté hrdlo, dokonca aj bolesť hrdla z toho postnazálneho kvapkania. Ale keď sa u vás rozvinie kašeľ dolných dýchacích ciest, keď to začnete robiť, keď sa u vás začnú objavovať veci ako horúčka, dýchavičnosť, sipot, chrapot. To sú veci, ktoré vás môžu nasmerovať k niečomu inému, než sú alergie,“ hlavný epidemiológ z Hartfordu Dr. Povedal Ulysses Wu.

Môžete sa nechať otestovať na vírus v ordinácii svojho lekára.

Podľa Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb počet prípadov v celej krajine medzi februárom a aprílom prudko vzrástol. Príznaky HMPV trvajú približne tri až sedem dní.

Doktor Wu hovorí, že je najlepšie držať sa ďalej od ostatných, kedykoľvek ste chorí, pretože ste nákazliví.

READ  Vedci objavili novú formu ľadu – môže byť bežný na vzdialených planétach bohatých na vodu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close