Veda

Vedci chcú poslať na Mesiac 6,7 milióna vzoriek spermií

  • Vedci chcú na Mesiaci postaviť „archu“, ktorá je naplnená 6,7 miliónmi vzoriek spermií.
  • Táto „lunárna archa“ môže byť globálnou poistkou pre ľudstvo proti prírodným katastrofám a iným katastrofám.
  • Myšlienka je podobná sejfu Svalbard „Doomsday“ v Nórsku, ktorý uchováva viac ako milión vzoriek osiva po celom svete.
  • Ďalšie príbehy nájdete na domovskej stránke programu Insider.

Vedci navrhli, aby si ľudia mohli kúpiť „moderné globálne poistné zmluvy“ postavením „archy“ naplnenej 6,7 miliónmi vzoriek spermií na Mesiaci.

Táto archa obsahuje vzorky 6,7 milióna druhov spermií a vajíčok cez niekoľko užitočných zaťažení až po Mesiac. Vzorky sa potom umiestnia do trezoru pod mesačným povrchom do „mesačnej jamy“, kde ich možno bezpečne uložiť.

Podľa Správa New York Post, Bolo by to rovnaké, ideovo „Doomsday“ Seed Vault Na nórskom Svalbarde, ktorý má v súčasnosti viac ako milión vzoriek plodín pochádzajúcich takmer z každej krajiny sveta.

Tím šiestich vedcov z Arizonskej univerzity Povedzte môj nápad Na leteckej konferencii Ústavu elektrotechnických a elektronických inžinierov (IEEE), kde uviedol, že jeho návrh zachráni ľudstvo pred vyhynutím.

Vedci tvrdia, že táto lunárna archa môže pomôcť pri reorganizácii Zeme, ak dôjde ku katastrofickej epidémii, dozornej sopečnej erupcii, masívnej jadrovej vojne, rozsiahlemu suchu alebo asteroidu.

„Zem je vo svojej podstate nestabilné prostredie,“ uviedol autor štúdie Jaken Thangavelthem vo svojej prezentácii na tému „Lunárne jamy a lávové trubice v modernom oblúku“. Tvrdí, že zásoby vzoriek na Zemi stále zostávajú vo vzorkách. pri obrovskej katastrofe.

Aj keď to môže znieť ako návrh priamo zo sci-fi, vedci stojaci za týmto návrhom vypočítali, že kryogenicky zmrazené spermie, vajíčka, spóry a semená asi 6,7 milióna druhov pre relatívnu bezpečnosť Mesiaca môžu byť dobre odoslané. Buďte životaschopná operácia.

READ  Prečo by pandémia mohla spôsobiť, že tohtoročná chrípka bude menej silná

Podľa Vedecká správa IFL, Thangavelotham vo svojej prezentácii uviedol, že zariadenie môže byť „plné vzoriek“ pri 250 letoch na Mesiaci. Pre porovnanie, výstavba Medzinárodnej vesmírnej stanice si vyžiadala 40 ciest.

Aby sa zabránilo súčasnému zmrazovaniu alebo zváraniu vzoriek pri mínusových teplotách pod mesačným povrchom, vedci tiež navrhli, aby zariadenie bolo napájané solárnymi panelmi.

IFL Science hovoril s lार lvarom Dez-Floers Camino, doktorandom z Arizonskej univerzity, ktorý viedol termickú analýzu projektu, ktorý uviedol, že tieto projekty priblížia ľudstvo „bližšie k tomu, aby sa stalo vesmírnou civilizáciou“ a do ďalekej budúcnosti. priviesť Ľudstvo bude mať základne na Mesiaci a Marse. „

„Multidisciplinárne projekty sú náročné pre svoju zložitosť, ale myslím si, že rovnaká zložitosť ich robí krásnymi,“ uviedol Camidero.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close