šport

Veľký návrat Petra Čecha. Využil triumf a dostal Chelsea na čelo tabuľky!

dnes 09:35
|

Športový riaditeľ FC Chelsea Petr Čech si jeden a pol roka po ukončení kariéry nasadil prilbu a rukavice a v súťažnom zápase sa postavil do futbalovej brány. A hoci bol iba kaskadérom v súťaži rezervných tímov Premier League 2, nakoniec bol víťazom.

Tím Chelsea do 23 rokov porazil Tottenham do 23 rokov 3: 2 (0: 2). Po 17. minútach viedli hostia 2: 0, v 88. min 18-ročný Myles Peart-Harris druhým gólom v zápase zavŕšil obrat na 3: 2.

„Bol som nervózny. Nevedel som, čo odo mňa môžem čakať. Síce som sa poctivo pripravoval mesiace, nehral som zápasy a vypadlo to z rytmu. Rýchlo sme prehrávali 0: 2, ale v druhom polčase sme začali uplatňovať náš herný systém a zaslúžene sme sa otočili, “ Petr Čech to uviedol aj v rozhovore na webe IDnes.cz, ktorý sprostredkovala agentúra Sport Invest.

„V prvých dvadsiatich minútach chýbala mojej hre automatika, na ktorú som bol zvyknutý. Potom som sa však prispôsobil tempu a cítil som sa dobre. V druhom polčase som už bol šťastný, že to môžem dobehnúť. Začal som hru čítať lepšie. “ pridal Čech.

Víťaz Ligy majstrov, Európskej ligy a štvornásobný šampión Premier League tvrdí, že zápas splnil jeho účel. Česko muselo skontrolovať, ako to bolo v prípade, že by musel naskočiť v prvom tíme Chelsea v najvyššej anglickej súťaži.

„Presne to som potreboval. Naštartovalo ma to a dostal som sa späť do rytmu zápasu. S tímom som trénoval iba deň pred zápasom, aby som si nacvičil taktické veci, ako je obranné postavenie. Všetko sa stalo v poriadku a teraz idem opäť na testy na koronavírusy, takže sa môžem vrátiť k „bubline“ A-tímu Chelsea, “ vysvetlil rekordný 124-násobný zástupca Českej republiky

READ  List: Wimbledonský hnev Hviezda

Zápas Chelsea – Tottenham je tiež londýnskym derby a takmer nikdy sa nezaobíde bez potýčok a prejavov zvýšených emócií. Tak to bolo aj v pondelok. „Bolo to derby so všetkým, čo k tomu patrí. Hromadný boj, červené karty … Bolo vidno, koľko chce každý vyhrať. Som rád, že sme to nakoniec boli my a posunuli sa na čelo tabuľky.“ . A že môj návrat bol víťazný, “ pridal Čech pre IDnes.cz.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close