Ekonomika

Veľvyslanec Kancuk vedie stretnutia na Slovensku

Ulanbátar, 16. február 2024/Montsem/. Veľvyslanec Mongolska v Slovenskej republike so sídlom v Českej republike p. Ganzuk Tomtin sa počas návštevy Slovenska v dňoch 12. – 13. februára 2024 zúčastnil na silvestrovskom stretnutí veľvyslancov, ktoré zorganizovala JE Zuzana Čaputová-prezidentka SR. .

Veľvyslanec Kanczuk Tomtin sa stretol s prezidentom Slovensko-mongolskej obchodnej komory a predstaviteľmi Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí a Ministerstva hospodárstva SR.

Riaditeľ ázijsko-pacifického odboru Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR p. Na stretnutí s Petrom Špiakom obe strany diskutovali o možnostiach rozšírenia priateľstva a spolupráce medzi oboma krajinami, najmä organizačnej. Konzultačné stretnutie oboch ministerstiev zahraničných vecí k uzatvoreniu Medzinárodnej dohody o cestnej doprave medzi Mongolskom a Slovenskou republikou a prvé zasadnutie Výboru pre hospodársku spoluprácu.

Veľvyslanec Gansuk poslal Petre pozvánku Vlovej a slovenčiny Pretekárka Svetového pohára v alpskom lyžovaní sa zúčastní „Svetového fóra žien“, ktoré sa bude konať pod záštitou prezidenta Mongolska v auguste 2024. Veľvyslanec informoval o medzinárodnej konferencii Ulanbaatar Dialogue International Conference a pozval slovenskú delegáciu na konferenciu. Uviedol, že spolupráca medzi Mongolskom a Slovenskou republikou v rámci OSN a medzinárodných organizácií sa efektívne rozvíja. Peter Špičiak poznamenal, že je pripravený zorganizovať bilaterálne stretnutia, vrátane konzultačného stretnutia medzi ministerstvami zahraničných vecí.

pani Andrea Krajíková, Generálny riaditeľ pre zahraničnú obchodnú politiku a európske záležitosti MH SR hovoril o narastajúcom obchode medzi oboma krajinami a možnostiach zlepšenia hospodárskej spolupráce.

Veľvyslanectvo Mongolska v Prahe informovalo, že obe strany sa dohodli na zabezpečení plnenia dohôd medzi ministerstvami Mongolska a Slovenskej republiky a na zorganizovaní spoločného zasadnutia výboru.READ  UniCredit Sp A: EIF a UniCredit poskytujú MSP v Bulharsku, na Slovensku, v Slovinsku a Chorvátsku 1 miliardu EUR

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close