Zábava

Veľvyslanec SR akreditovaný v Turkménsku

Veľvyslanec SR akreditovaný v Turkménsku

AKIPRESS.COM – Predsedníčka turkménskeho Mejlisu Dunyagozel Gulmanová prevzala poverovacie listiny z rúk veľvyslanca SR v Turkménsku Viktora Boretského, informovalo Ministerstvo zahraničných vecí Turkménska.

Predseda Národného parlamentu v mene prezidenta Turkménska zablahoželal diplomatovi k vymenovaniu do zodpovednej funkcie a zaželal mu veľa úspechov v jeho ušľachtilej práci na posilňovaní efektívnej spolupráce medzi oboma štátmi.

Veľvyslanec spriatelenej krajiny odovzdal srdečné pozdravy a želania vedenia Slovenskej republiky prezidentovi Turkménska Serdarovi Berdimuhamedovovi a národnému vodcovi turkménskeho ľudu, predsedovi Halk Maslahati Gurbanguly Berdimuhamedovovi a všetkým. Turkménsky ľud.

Diplomat bol počas stretnutia podrobne informovaný o hlavných smeroch domácej a zahraničnej politiky nezávislého neutrálneho Turkménska, rozsiahlych reformách iniciovaných hlavou štátu a realizácii kľúčových projektov regionálneho a medzinárodného významu. .

V rámci výmeny názorov na rozširovanie turkménsko-slovenskej spolupráce boli identifikované perspektívne oblasti bilaterálnej spolupráce zohľadňujúce priority štátneho rozvoja oboch krajín.

Veľvyslanec bol oboznámený aj so štruktúrou a multilaterálnymi aktivitami turkménskeho Mejlisu. V tejto súvislosti bol vyjadrený obojstranný záujem o zintenzívnenie medziparlamentných vzťahov, a to aj s autoritatívnymi medzinárodnými a regionálnymi orgánmi.

V závere stretnutia Viktor Boretsky ako plný predstaviteľ SR v Turkménsku prisľúbil, že prispeje k ďalšiemu rozvoju multilaterálneho partnerstva, ktoré zodpovedá dlhodobým záujmom oboch štátov a ich obyvateľov.

READ  ☀️Úsporné opatrenia zasiahli televízne vysielanie, pretože viac talentov požiadalo o zníženie jesenných $$

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close