Bristol City Women 1-2 Arsenal Women: Katie McCabe skórovala dvakrát pred rekordným publikom v Ashton Gate | Futbalové správy

Správa o zápase a výber voľného zápasu Arsenal po prvý raz v tejto sezóne vyhral proti sebe po double Katie McCabe v Ashton Gate; Rachel Furness vyrovnala ako jediný pokus Bristol City; Vivian Miedema prišla v prestávke po 11 mesiacoch so zranením ACL

10:47, Spojené kráľovstvo, pondelok 23. októbra 2023

Katie McCabe skórovala dvakrát, keď Arsenal porazil Bristol City 2:1 pred 12 008 divákmi v Ashton Gate v ženskej Super League.

McCabe poslal Arsenal do popredia silným úderom z diaľky sedem minút po tom, čo Rachel Furnessová vyrovnala za Bristol City hlavičkou, čo bola ich jediná snaha v zápase.

Herný plán Bristol City na frustráciu Arsenalu fungoval, kým ich odpor tesne pred hodinou nezlomil. Po chybnej rozohrávke brankárky Olivie Clarkeovej nasledovala odrazená strela McCabeho a už sa nedokázali spamätať.

Vivian Miedema hrala prvýkrát po 11 mesiacoch po zranení ACL v decembri 2022, keď nahradila Alessiu Russo v prestávke, zatiaľ čo Beth Meade získala viac cenných minút mimo lavičky.

Arsenal je siedmy, dva body mimo prvej trojky, po prvých vzájomných víťazstvách v sezóne. Medzitým Bristol City stále hľadá svoje prvé body v ligovej sezóne.

Ako Arsenal porazil Bristol City

Arsenal prevzal kontrolu nad hrou na Ashton Gate, keď sa rýchlo objavil útok proti obrane. Caitlin Ford pri svojom 100. vystúpení za Gunners trafila blízku žrď o päť minút.

Katie McCabeová z Arsenalu zaznamenala ďalšiu krásku pre Gunners, jej ďalekonosným úsilím sa hostia dostali do vedenia 1:0 proti Bristol City.

McCabe dostal Arsenal do vedenia po siedmich minútach, keď skóroval z diaľky, keď brankár Bristol City Clarke nedokázal preskočiť a zablokovať pokus ľavou nohou. Bristol City vyzeral byť na pokraji ďalšej porážky po minulo víkendovej prehre 5:0 s Man City.

READ  FOTO Shiffrin opäť na svahu: Posledný rok bol ako boj s vlnami, neustále lapám po dychu

Proti priebehu hry vyrovnal Bristol City po deviatich minútach. Furness, možno dostal príliš veľa priestoru, odhlavičkoval center Jamieho-Lee Napiera do vzdialenejšieho rohu. Brankár Arsenalu Manuela Ginsberger nedokázal nič urobiť s jedinou snahou Bristol City v zápase.

Rachel Furnessová z Bristol City robí hlavičku, aby vyrovnala veci pre Robbinsa.

Arsenal bol zmätený a nedokázal znovu objaviť intenzitu, s akou začal zápas. Hostia si mysleli, že mali dostať penaltu, keď sa Leah Waldie tesne pred prestávkou po rohu zrazila s Ellou Powellovou, ale rozhodca Adewunmi Soni nesúhlasil.

Bristol City sa v druhom polčase zasekol s nízkym blokom a musel jazdiť so šťastím. Clarke z voleja poslal strelu Victorie Belovej do dráhy McCabeho, ktorému istý gól uprel dorážkou kapitánka Bristol City Megan Connolly.

Arsenal potreboval trochu šťastia, aby rozbil Bristol City, McCabeho strela sa odrazila od Aspinovej hlavy skôr, ako našla cestu okolo Clarka. Domácim sa po sekunde Arsenalu nepodarilo dostať späť do hry.

McCabeová strelila svoj a Arsenal druhý v zápase.

Meadov debut po hodine vyvolal najväčšiu náladu noci na Ashton Gate. Zapôsobila takmer okamžite, no jej vízia bola širšia.

Meedema spečatil všetky body v nadstavenom čase a stanovil cieľ svojim prvým dotykom vo WSL takmer po roku, ibaže Ford bol odmietnutý posledným blokom Napiera po zachránení strely Meade.

Eidevall: Arsenal nekliká pred bránkou

Hovorí hlavný tréner Arsenalu Jonas Edewall Sky Sports: „Myslím si, že spôsob, akým sme hrali ofenzívne, veľmi pestrý prístup, bol veľmi dobrý. Mali sme veľa možností, ako ich napádať po celom ihrisku.

„Realizácia gólových šancí zatiaľ neklape. Dnes sme mali dosť šancí na strelenie ďalších gólov a nevyužili sme ich. Toto musíme zlepšiť.“

READ  Finále Billy Jean King Cup, ktoré sa bude konať v Glasgowe vo Veľkej Británii, sa kvalifikuje ako hostiteľ

O bojoch proti temnej čiernej dodal: „To je 5-4-1, ktorému sme teraz čelili proti trom tímom v rade. Najprv Liverpool, potom Aston Villa a dnes proti Bristol City. Aspoň je to pre nás zopakovanie.“ , tento štýl a tento obranný blok. Veľa tréningu vs.

„V tejto sezóne to bol pre nás problém a vyvinuli sme spôsoby, ako tomu čeliť. Bolo by jednoduchšie, keby bola naša realizácia lepšia. Dnes sme si toho vytvorili dosť, ale nepremenili sme dostatok šancí.“

„Hľadáme spôsoby, ako to rozbiť a vytvárať príležitosti, budovať tieto vzťahy a musíme spolupracovať, aby sme to lepšie vyriešili. Teraz musíme pokračovať v práci na získavaní príležitostí.“

Na margo McCabeho dodal: „Myslím si, že to bol naozaj silný výkon od Katie McCabe a tímu ako celku.

„Chápete to od Katie – očividne je skvelá rozohrávačka – ale aj pri druhých loptách má skvelú strelu z diaľky. Je pre nás dobré, že máme možnosti.“

McCabe: Miedema a Mead sú pre nás opäť veľmi výnimoční

Hovorí Kate McCabe z Arsenalu Sky Sports: „Je to skutočná zásluha Bristolu, defenzívna disciplína, ktorú dnes večer predviedli, bola pre nás miestami veľmi frustrujúca, boli veľmi kompaktní a dobre bránili box.

„Pre nás, keď ideme do týchto hier, je to všetko o umiestnení a zložení na lopte.

„Vieme, že sme dobrý futbalový tím, ale musíme byť v správnej pozícii, aby sme to ukázali a myslím si, že občas sme boli dobrí. Myslím si, že druhý polčas bol z tohto pohľadu veľmi pozitívny. Našťastie pre nás góly prišli až v závere.“

Keď sa Meedema vrátila, dodala: „Pre Viv je to naozaj výnimočný okamih, posledných pár mesiacov pracovala naozaj tvrdo. Ona a Beth [Mead] Mať ich oboch späť do týždňa je pre tím naozaj výnimočné.

READ  Košická Futbalová Aréna - StadiumDB.com

„Nakoniec som jej povedal, že si myslím, že to bude špeciálna značka Viv, pretože pustila Beth dovnútra a ja som si myslel, že Beth to dokončí a bude to napísané vo hviezdach. Sme odhodlaní. Uvidíme. tento mix vyjde v najbližších týždňoch.“

Smith: Do ďalších zápasov si môžeme vziať veľa

Manažér Bristol City Lauren Smith hovorí pre Sky Sports: „Povedali sme si, že chceme byť viac ako polovičný tím, a to sa nám aj podarilo.

„Bohužiaľ, došlo k dvom sekundárnym fázam zákrut, ktoré je ťažké zvládnuť.

„Som naozaj spokojný s tým, ako bránili a aký charakter sme ukázali, takže v ďalších zápasoch je o čo hrať.“

Strelcom gólu bol Furness, dodal: „Je skvelá, skvelá vo vzduchu. Dnes mala skvelú hru, keď robila bloky na jednom konci a dávala to na druhý koniec.“

„Skvelé od nej, vieme, že je v hlave skvelá a dnes to ukázala a som si istý, že z nej bude viac.“

Čo bude ďalej?

Po reprezentačnej prestávke cestuje Bristol City v nedeľu 5. novembra do West Hamu vo WSL; Začiatok o 15:00 hod. Arsenal hrá v ten istý deň a privíta Man City v Meadow Parku; Začiatok o 12.30 hod.