Hlavné správy

VIDEO Pochody žien protestujúcich proti prezidentovi Trumpovi sa konali v USA

Demonštrantky na Pochode žien vyjadrili pobúrenie, že republikánky boli pripravené potvrdiť nomináciu Coney Barrettovej tesne pred voľbami v roku 2016, zatiaľ čo viac ako šesť mesiacov pred voľbami v roku 2016 odmietli schváliť nomináciu bývalého demokrata Merricka Garlanda. Americký prezident Barack Obama. Počas tohtotýždňových výsluchov Coney Barrett odmietla komentovať otázky týkajúce sa prezidentovania, potratov, zmeny podnebia, volebných práv alebo reformy zdravotníctva známych ako Obamacare, pričom uviedla, že môže podať prípady, ktoré sa ich týkajú.

Zdroj: SITA / AP Photo / Marcio Jose Sanchez

Trump 27. septembra nominoval doživotne konzervatívnu sudkyňu Coney Barrettovú. Súdny výbor Senátu bude o jej nominácii hlasovať 22. októbra, a to aj napriek výhradám demokratov, že rozhodnutie o jej menovaní prichádza príliš krátko pred prezidentskými voľbami 3. novembra. Hlasovalo vopred viac ako 26 miliónov Američanov. Ak by Coney Barrett nastúpil na miesto sudcu najvyššieho súdu, mali by konzervatívci výhodu 6: 3 pred liberálmi, čo je najvýznamnejšia ideologická zmena za posledných 30 rokov.

Konali sa v USA

Zdroj: SITA / AP Photo / Marcio Jose Sanchez

Konali sa v USA

Zdroj: SITA / AP Photo / Marcio Jose Sanchez

Guardian pripomenul, že pochod vo Washingtone, na ktorom sa zúčastnili hlavne mladé ženy so závojmi na tvári, nasleduje po prvom takomto pochode, keď v roku 2017, deň po januárovej inaugurácii prezidenta Donalda Trumpa, vystúpili viac ako tri milióny ľudí do ulíc. Rachel O’Leary Carmon, výkonná riaditeľka Ženského pochodu, vyzvala účastníčky, aby si udržali odstup v súvislosti s novou pandémiou koronavírusu, a hovorila o sile žien, ktoré by mohli mať vplyv na to, že Trump nebude znovu zvolený za prezidenta USA.

READ  Slovensko vs Španielsko, Euro 2020: kedykoľvek výkop, podrobnosti o televízii a predpoveď zhody nášho tímu E.
-->

Konali sa v USA

Zdroj: SITA / AP Photo / Marcio Jose Sanchez

„Jeho predsedníctvo sa začalo pochodom žien a teraz sa skončí hlasovaním žien. Bodka,“ vyhlásil. Niektoré z bannerov obsahovali heslá ako napr „Hlasujte za budúcnosť svojej dcéry“ ktorého „Bojuj ako dievča“. Stovky ďalších protestných pochodov a demonštrácií sa konali v mestských radniciach, parkoch a pri pamätníkoch po celých Spojených štátoch.

Konali sa v USA

Zdroj: SITA / AP Photo / Marcio Jose Sanchez

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close