šport

Viedol k titulom Schumachera a Alonsa. Teraz má koronavírus a hovorí sa, že je vo vážnom stave

včera 18:30
|

Bývalý šéf tímu F1 ako Benetton alebo Renault Flavio Briatore má nový typ koronavírusu. Aktuálne informácie hovoria, že má závažnejší priebeh choroby, nie je v dobrom zdravotnom stave a musel byť hospitalizovaný.

Mnoho talianskych miest, ale napríklad aj rešpektované Motorsport.com Píšem, že Flavio Briatore je od pondelka v nemocnici San Raffaele v Miláne. Jeho okolie zatiaľ správu oficiálne nepotvrdilo, ale podľa dôveryhodného zdroja je L’Espresso vo vážnom stave, ale ešte nie je na jednotke intenzívnej starostlivosti.

Súčasná správa nie je príliš prekvapujúca, keďže v jeho miliardárskom klube v Porto Cervo, ktorý musel byť uzavretý, bolo hlásených viac ako 60 pozitívnych prípadov.

Flavio Briatore navštevoval toto miesto pravidelne a až nedávno hral futbal s niekoľkými VIP osobnosťami vrátane bývalého vynikajúceho srbského futbalistu Siniša Mihajloviča, ktorý už pozitívne testoval aj na COVID-19.

Talianska vláda sa snaží zatvoriť nočné kluby, ktoré nedávno rozšírili koronavírusy rýchlejšie, ale Flavio Briatore sa hneval. Pred niekoľkými dňami počul: „Moje srdce plače. Ekonomiku masakerujú ľudia, ktorí vo svojom živote nikdy nič neurobili.“

Flavio Briatore s Fernando Alonso.Fotogaléria

Flavio Briatore s Fernando Alonso.

Zdroj: TASR / AP

Zastával názor, že opatrenia týkajúce sa koronavírusu boli prehnané a hneval sa na to, ako zaň platili podnikatelia vrátane seba.

Flavio Briatore sa stal slávnym vo Formule 1, najmä tým, že pomohol Michaelu Schumacherovi k prvým dvom titulom v Benettone (1994, 1995) a neskôr Fernandovi Alonso v Renault (2005, 2006), zatiaľ čo Španiel bol schopný prelomiť Schumacherovu bezprecedentnú hegemóniu.

Je však spojená aj s niekoľkými kontroverziami, napríklad s úmyselnou haváriou Nelsinho Piquet zo Singapurskej Grand Prix 2008. Flavio Briatore vopred naplánoval brazílsku haváriu, presne ju poučil a nakoniec pomohol zvíťaziť Fernando Alonso. Od tohto okamihu nepracuje v „vyhnanom“.

READ  Spurs predstavuje Serie A Defender s cenou 69 miliónov விலை - Spurs Web

V neskorších fázach svojej kariéry sa sústredil najmä na obchodné aktivity a vybudoval sieť miliárd, ktorá zahŕňa nočné kluby a reštaurácie.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close