Ekonomika

Vietnam pripisuje význam vzťahom so Slovenskom

Sinh poďakoval Slovensku za podporu Vietnamu za posledných 70 rokov, vrátane výcviku dôstojníkov, z ktorých mnohí dnes zastávajú kľúčové pozície vo vláde.

Poďakoval vláde a ľudu Slovenska za darovanie 100 000 dávok vakcíny AstraZeneca Vietnamu počas vrcholiacej pandémie COVID-19.

Sinh ocenil, že Slovensko podporuje implementáciu Dohody o voľnom obchode medzi EÚ a Vietnamom (EVFTA) a ratifikáciu Dohody o ochrane investícií medzi EÚ a Vietnamom (EVIPA).

Navrhol tiež, aby Slovensko povzbudilo Európsku komisiu, aby urýchlene zrušila svoje nezákonné, nenahlásené a neregulované (NNN) varovania pred vietnamským vývozom morských plodov.

Obe strany sa dohodli na posilnení spolupráce vo svojich silných oblastiach vrátane vzdelávania a na vzájomnej podpore na fórach multilaterálnej spolupráce, ako sú OSN, ASEM a mechanizmus spolupráce ASEAN-EÚ.

Figo vyjadril nádej, že Vietnam zruší víza pre slovenských občanov, aby ešte viac uľahčil turizmus a obchodné a investičné aktivity medzi oboma krajinami.

Sinh veľmi ocenil nedávne rozhodnutie slovenskej vlády uznať vietnamskú komunitu na Slovensku ako etnickú menšinu a dúfal, že slovenská komunita im vytvorí priaznivejšie podmienky na stabilný život, dobrú integráciu s hostiteľskou komunitou a rozvíjať priateľstvá. medzi ľuďmi oboch krajín.

READ  Land Rover Discovery bol inovovaný. Dostal moderný kokpit a mierne hybridné motory

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close