Ekonomika

Od spoločnosti Jaguar Land Rover smeruje k celonárodnej testovacej pomoci do troch nitrianskych okresov

Dnes šla pomoc z nitrianskeho závodu Jaguar Land Rover na celoštátne testovanie, ktoré si prevzali členovia regionálneho velenia „Spoločná zodpovednosť“ od Protilietadlovej raketovej brigády v Nitre. Ide na 223 testovacích miest v mestách a obciach v okresoch Nitra, Zlaté Moravce a Šaľa, kde žije asi 250 000 obyvateľov. Počas nadchádzajúceho víkendu otestuje a poskytne podporu približne 1 200 príslušníkom ozbrojených síl a zložiek zákona, záchranárom a dobrovoľníkom.

Humanitárna pomoc od nitrianskej automobilky zahŕňa jednorazové kombinézy, ochranné rukavice, ochranné štíty, ochranný závoj a 120 litrov dezinfekčného prostriedku. Súčasťou zásielky je aj tisíc čerstvých bagiet pre testovacích pracovníkov. Armáda bude pomoc rozdeľovať podľa potrieb jednotlivých tímov v teréne.

“Všetci sa nachádzame v situácii, ktorá si vyžaduje viac spolupráce ako kedykoľvek predtým. Len čo sme boli informovaní, že na niektorých testovacích miestach môže dôjsť k obmedzenému množstvu zdravotníckeho materiálu, okamžite sme odstránili dostupné finančné prostriedky. Naši dodávatelia ASO Vending a Medusa sa okamžite pripojili k pomoci pri príprave bagiet, “informovala Miroslava Remenárová, manažérka korporátnych vzťahov, Jaguar Land Rover Slovakia.

Automobilka dnes pracuje na dve smeny a zaviedla rozsiahle opatrenia, aby zabránila šíreniu pandémie. „Budeme sledovať výsledky celoplošného testovania, momentálne sme pripravení na prevádzku v štandardnom dvojzmennom režime,“ dodala M. Remenárová.

Zdroj: Jaguar Land Rover

READ  Energetickí a klimatickí lídri zo Spojených štátov, Číny, Európskej únie, Indie a ďalších významných ekonomík na urýchlenie čistej energie

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close