Svet

Vláda dokončuje skúšky pre 11 miliónov obyvateľov v čínskom meste Wu -chan

Hasiči dezinfikujú medzinárodné letisko Wuhan Tianhe 3. apríla 2020 vo Wu -chane, provincia Chu -pej, Čína.

Úrady v stredo čínskom meste Wuhan v nedeľu oznámili, že dokončili celomestský test na viac ako 11 miliónov ľudí na Covit-19, po viac ako roku, kedy sa znova objavili prípady, kedy sa koronavírus prvýkrát objavil.

Testy, ktoré sa začali v utorok – poskytujú „v zásade úplné pokrytie“ všetkým obyvateľom mesta okrem detí mladších ako šesť rokov a študentov na letných prázdninách, uviedol na tlačovej konferencii vyšší wuhanský predstaviteľ Li Tao. Spustite Xinhua.

V sobotu mesto zaznamenalo 37 prípadov nákazy Govt-19, ktoré sa šírili lokálne, a nedávne kolo hromadných testovaní identifikovalo 41 miestnych asymptomatických nosičov, uviedla Xinhua.

Vedenie mesta minulý týždeň oznámilo, že medzi migrujúcimi pracovníkmi vo Wu-chane bolo zistených sedem infekčných chorôb, čo bez domácich súdnych sporov prerušilo ročnú hranicu a zabránilo predčasnému vypuknutiu na začiatku roka 2020.

Pokračuj v čítaní Potom, čo Wuhan odhalil tri miestne prípady, nariadil guvernér 11 miliónov obyvateľov, aby ich vyšetrili

Podľa úradov bolo na testovaciu kampaň rýchlo mobilizovaných viac ako 2 800 zdravotníckych pracovníkov na asi 2 800 miestach.

Odkedy sa koronavírus v meste prvýkrát objavil koncom roka 2019, Čína priviedla domáce prípady takmer k nule a umožnila ekonomike zotaviť sa a vrátiť sa do normálu.

Ako sa však epidémie šírili medzi letiskovými čističmi v Nanjingu a rýchlo sa šíriaci variant delty zasiahol desiatky miest, nová erupcia tento rekord ohrozila.

Čína zatvorila obyvateľov celých miest vo svojich domovoch, prerušila vnútroštátne dopravné spojenie a vykonala hromadné kontroly.

Pokračuj v čítaní Štúdia uvádza, že variant Delta Covid je približne 1 000 -krát nákazlivejší ako pôvodný variant.

READ  Klimatické a poveternostné extrémy v roku 2022 ukazujú, že je stále potrebné konať - Svet

Peking taktiež sprísnil obmedzenia týkajúce sa cestovania zahraničných občanov voči svojim občanom v rámci úsilia obmedziť rastúce súdne procesy.

Imigračná komisia Číny v stredu oznámila, že v zásadných a nie naliehavých prípadoch zastaví vydávanie bežných pasov a ďalších dokumentov potrebných na opustenie krajiny.

To ešte pre čínskych civilistov neznamená zákaz cestovania do zahraničia.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close