Svet

Pápež František po prvýkrát verejne podporil registrované partnerstvá homosexuálov – World – News

Pápež František

Autor: ,

Pápež František prvýkrát verejne podporil registrované partnerstvá homosexuálov a poprel potrebu zákonov, ktoré by umožňovali takúto úniu.

Ako vôbec prvý pápež sa vyslovil za registrované partnerstvá. Jeho slová na túto tému zazneli v novom dokumentárnom filme s názvom Francesco, ktorý mal v stredu premiéru na rímskom filmovom festivale.

“Homosexuáli majú právo byť súčasťou rodiny. Sú to Božie deti … Potrebujeme zákon o registrovaných partnerstvách, aby boli takto právne krytí,” uviedol František v jednom z rozhovorov, ktoré sa objavia v r. spomínaný dokument.

Pápež ďalej uviedol, že v minulosti sa „zasadzoval“ za registrované partnerstvá. Podľa agentúry Reuters sa podľa všetkého zmienil o čase, keď bol arcibiskupom v Buenos Aires. V tejto súvislosti však agentúra pripomína, že František, ešte ako arcibiskup Jorge Bergoglio, podporoval istý druh právnej ochrany homosexuálnych párov, nie však legislatívu, ktorá by ich zväzky pozdvihla na úroveň manželstva.

Nový dokument o pápežovi pojednáva aj o ďalších témach blízkych Františkovi, ako sú životné prostredie, chudoba, migrácia, rasová a mzdová nerovnosť či diskriminácia. Nakrútila ho americká režisérka ruského pôvodu Evgena Afineevská.

Páči sa vám tento článok? Podporte prosím kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať denné správy, rozhovory, komentáre, správy, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie, ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Aby sme pre vás mohli pracovať neustále a ešte lepšie, potrebujeme tiež vašu podporu.
Ďakujem za akýkoľvek finančný príspevok.

READ  Koronavírus ONLINE: Viac ako 1 800 nových prípadov oznamuje Krajčí rázne opatrenia

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close