Ekonomika

VLOG: Prvá jazda s novým Hyundai Tucson – útok na všetky fronty

Nový Tucson sa od konca generácie tak líši, že sa zdá, že sa volá inak.

Napríklad Enterprise. Stále sa však volá Tucson a nemení to jeho dizajn. Je odvážny, moderný a úplne iný. Na trhu momentálne nenájdete nič také progresívne a moderné ako nový Tucson. Aj nové Santa Fe vyzerá mimoriadne konzervatívne. Tu je Vlog:

Automobil je medzigeneračne väčší, lepšie vybavený, ale zachováva si výkon svojho predchodcu. Vyplýva to z množstva dostupných motorov, praktickej kabíny, veľkého kufra a dobrej ceny.

Nový Tucson začína na 23 490 eurách. Pri použití značkového financovania získate bonus 1 500 eur. Potom je to 21 990 eur. Píšem o cene za základný motor 1,6 T-GDi s výkonom 150 k, s pohonom predných kolies a vo výbave Comfort. Zahŕňa napríklad 17-palcové disky z ľahkej zliatiny, LED denné svietenie so stretávacími svetlami projektora, manuálnu klimatizáciu, základný balík asistenčných systémov, tempomat a rádio s 8-palcovým displejom a pripojením CarPlay a Android Auto.

Pri prvej jazde som bol na opačnej strane cenníka. K tomu cenník iného. Cenník hybridnej verzie. Testovaný kus mal motor 1,6 T-GDI spojený s elektromotorom, novú automatickú 6-stupňovú prevodovku a pohon všetkých kolies. Verzia má systémovo výkon 230 koní a vo výbave Premium ju kúpite v akcii za 35 490 eur. Hybrid s pohonom predných kolies a rovnakým výkonom sa dá vo výbave Family kúpiť za 29 090 eur.

Viac o testovanom automobile a Tucsone ako takom sa dozviete v Vlog z prvej jazdy. V galérii nájdete fotografie automobilu.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close