Ekonomika

Volkswagen zahájil predpredaj nových Arteon a Tiguan na Slovensku

Spolu s novým Tiguanom sú v predaji facelifted Volkswagen Arteon a Arteon Shooting Brake.

Slovenský dovozca značky Volkswagen Porsche Slovakia spustil predpredaj modernizovaného modelu Arteon vrátane novej verzie streleckej brzdy Arteon. Ako päťdverové kupé s rýchlym spätným chodom má Arteon cenu začínajúcu na 33 780 eur a cenník pre päťdverový kombi Arteon Shooting Brake sa začína na 34 630 eur. Tieto odporúčané ceny s DPH sa vzťahujú na základnú verziu s benzínovým motorom 1,5 TSI s výkonom 110 kW (150 koní), 6-stupňovou manuálnou prevodovkou a pohonom predných kolies, ktorý je k dispozícii od septembra. Od októbra sa ponuka rozšíri o motor 2,0 TDI s výkonom 147 kW (200 k) a od novembra plug-in hybrid (eHybrid) založený na benzínovom motore 1,4 TSI so systémovým výkonom 160 kW ( 218 hp). V roku 2021 bude nasledovať benzínový motor 2,0 TSI s výkonom 208 kW (280 k) a pohon všetkých kolies 4MOTION.

Základná verzia „Arteon“. Od začiatku sú k dispozícii brzdové systémy Arteon a Arteon Shooting Brake so vznetovým motorom 2,0 TDI s výkonom 110 kW (150 k) a so 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou DSG. Cena TDI s manuálnou prevodovkou začína rýchloupínacím kupé (výťah s bezrámovými oknami) za 35 980 eur a streleckou brzdou (vozeň športovej stanice) s manuálom je 37 000 Kč. TDI 110 kW s DSG je 38 010 eur pre rýchly spätný chod a 39 240 eur pre strelecký brzdový systém.

Štandardné vybavenie v základnej verzii na Slovensku zahŕňa napríklad LED svetlomety a LED zadné svetlá, predné a zadné parkovacie senzory, ako aj 17-palcové disky z ľahkej zliatiny „Cardiff“ s bezpečnostnými pneumatikami AirStop. V porovnaní s predchodcom výrazne obohatený interiér obsahuje nový multifunkčný volant, nový prístrojový panel s digitálnym prístrojovým panelom „Digital Cockpit Pro“ a informačný systém Ready2Discover s dotykovou obrazovkou 20,3 cm (8 palcov), v ktorej je navigácia môžu byť dodatočne aktivované. Medzi štandardné vlastnosti patrí automatická klimatizácia s 3 zónami Climatronic, pohodlné predné sedadlá ergoComfort (pre vodičov s elektrickým sklonom a bedrovou opierkou) a adaptívny tempomat ACC s prediktívnou funkciou.

Vyššia úroveň výbavy Elegance a R-Line pridáva napríklad asistenčné systémy av prípade R-Line špecifické konštrukčné prvky.

Spolu s Arteonom pokračuje aj v predpredaji modernizovaný Tiguan, Najpredávanejšia značka Volkswagen prichádza s osvieženým dizajnom exteriéru a množstvom technických inovácií. Vylepšené motory znižujú zaťaženie životného prostredia. Nové metódy riadenia a asistenčné systémy zvyšujú pohodlie, informačné systémy novej generácie (MIB3) umožňujú využívať širokú škálu online služieb a funkcií. Od začiatku sú pre nový motor Tiguan k dispozícii štyri kombinácie motorov a prevodoviek, najlacnejšia technológia Tiguan 1.5 TSI s výkonom 96 kW (130 k) a 6-stupňová manuálna prevodovka sa účtuje od 23 990 EUR.

Verzia s automatickou prevodovkou DSG si môžete kúpiť iba s výkonnejším motorom a iba vo výbavách s vyššou životnosťou. 1.5 TSI EVO DSG je za 30 550 EUR. Základným vybavením je tiež zaujímavý dieselový motor s motorom 2,0 TDI Evo s manuálnou 6-stupňovou prevodovkou a 90 kW (122 k). Môžete si ho kúpiť za 26 040 eur. Výkonnejšia naftová jednotka je k dispozícii iba s automatickou prevodovkou DSG a iba od septembra. Jeho cena v zariadení Life sa začína na 32 880 eur. Pohon všetkých kolies je tiež zo zariadenia Life s dieselovým motorom 2,0 TDI 110 kW s DSG za 35 260 eur. Budúci rok pribudne verzia s motorom 2,0 TSI 140 kW s pohonom všetkých kolies DSG a 4Motion s cenou 34 730 EUR. Hybridný plug-in Tiguan bude k dispozícii od novembra tohto roku a začne sa na cene 39 850 EUR s kombináciou motora 1,4 TSI s elektrickým motorom a prevodovky DSG s výkonom 180 kW.

Aktuálny program modelovej rady Tiguan zahŕňa štyri rady zariadení. Základná verzia „Tiguan“ na Slovensku má napríklad 17-palcové disky z oceľového kolesa, LED svetlomety, LED zadné svetlá, multifunkčný kožený volant, asistenčný systém „Front Assist“, klimatizáciu s ručným ovládaním a „zloženie“ „rádio s farebnou dotykovou obrazovkou 20,3 cm (8 palcov) a osem reproduktorov.“

READ  Rakúsko, Švédsko a Dánsko presadzujú prísnejšie opatrenia EÚ v oblasti migrácie

Okrem toho má vyššia verzia vybavenia „Life“ napríklad 17-palcové zliatinové disky „Montana“, systém detekcie únavy vodiča, adaptívne tempomat ACC (až do 210 km / h) s prediktívnou funkciou, automatické zóna Klimatizácia Climatronic, pohodlné predné sedadlá a elegantne zariadený interiér.

Dve najvyššie verzie výbavy sú označené „Elegance“ a „R-Line“. Štandardne majú klaster digitálnych prístrojov „Digital Cockpit Pro“ a ďalšie užitočné funkcie. Špecifické dizajnové prvky na karosérii a v interiéri im dodávajú buď elegantný („Elegance“) alebo športový vzhľad („R-Line“).

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close