Sledujte, ako Holanďania ovládli Slovensko a postúpili v Davisovom pohári | ATP Tour

Holandsko zdolalo Slovensko 3:0 v Groningene a postúpilo do tretieho finále Davisovho pohára.

Základ víťazstva bol položený v sobotu, keď sa Dalen Kriegspoor a Tim van Rijthoven presadili a zabezpečili body vo dvojhre a viedli Holandsko 2:0.

Tieto víťazstvá postavili holandský tím do neuveriteľne silnej pozície, keďže v nedeľu vyradili svetovú jedničku Wesleyho Koolhofa a 19. Matveho Middelkoopa a nesklamali. Alex Molkan a Lucas Klein vyrovnali zápas 6-3 6-3.

Middlecoop a Koolhoff – všetci do 72 rokov – teraz vyhrali štyri zo šiestich spoločných zápasov v Davisovom pohári a boli o triedu oddelení počas jedného, ​​hodinového a osemminútového súboja.

Dvojica zasadila prvý úder brejkom v tretej hre zápasu, keď Koolhoff zdokonalil svoj pohyb cez sieť a pustil jednoduchý volej. Slováci sa snažili okamžite odpovedať, ale Koolhoff a Middlecoop si v ďalšom geme ušetrili tri brejkbaly, aby si udržali náskok.

Prvý set rýchlo zlomili na podaniach oboch súperiek a držali sa pevne za vlastnými loptami.

Slovensko sa nikdy nevrátilo zo stavu 0:2, aby si zabezpečilo remízu v Davisovom pohári, a keď Middlecob v druhom sete vrátil víťaznú čiaru, aby išiel na skorú prestávku, už tak obrovská úloha sa zdala pre hostí nemožná.

Párty sa už začala v stánku Martini Plaza. Fanúšikovia oblečení v oranžovej farbe dali najavo svoju prítomnosť spevom a tancom. Zostávalo len to, aby Koolhoff a Middlekoop dokončili prácu, čo urobili s odhodlaním.

„Máme starú generáciu ako ja, strednú generáciu ako Wesley a mladú generáciu. A Paul je skúsený tréner. Bol skvelým hráčom vo štvorhre a skvelým hráčom vo dvojhre a prenáša to ďalej cez tím,“ povedal Middlekoop.

Teraz budú s napätím čakať, s akými tímami sa po US Open postavia.

Slovensko sa teraz v septembri predstaví v I. svetovej skupine.

READ  4 body z výhry Slovenska 3:0 nad Švajčiarskom

Nech už vo svojej kariére dosiahne čokoľvek, prvý februárový víkend 2023 bude pre Emila Rusuuriho vždy výnimočný. Tento 23-ročný hráč, ktorý je už jedným z najlepších strelcov svojej krajiny, zaznamenal tri víťazstvá v troch zápasoch počas dvoch dní, aby doviedol Fínsko ku kvalifikačnému víťazstvu 3:1 nad Argentínou, aby sa dostalo do svojho prvého finále Davisovho pohára. Čas.

Keď bol druhý hrací deň v nedeľu nerozhodný 1:1, Ruzuvuri a Harry Heliovara zaznamenali víťazstvo vo štvorhre 7-6(5) 4-6 6-4 nad Maximom Gonzalezom a Andresom Moltenim za dve hodiny 47. minút. Rusuuri sa potom vrátil na kurt, aby čelil Fakundovi Bagnisovi, vyhral 7-5 6-1 za hodinu a 26 minút, čím spečatil nerozhodný výsledok pre Fínsko.

Výsledkom je, že Fínsko bude prvýkrát vo svojej histórii súťažiť na najvyššej úrovni Davisovho pohára a zároveň bude jednou z dvoch krajín, ktoré debutovali vo finále Davisovho pohára v septembri – spolu so Švajčiarskom. Víťazstvo zavŕšil sobotnou výhrou nad Nemeckom.

„Je to neuveriteľný pocit, hrať tento druh tenisu s týmto tímom pred domácim publikom,“ povedal Rusuwuri. „Bolo to niečo veľmi špeciálne, na čo nikto z nás nikdy nezabudne. Bol to jeden z najlepších momentov mojej kariéry.

Štvorhra bude rozhodujúca pri rozhodovaní o nerozhodnom výsledku, keďže tímy v prvých dvoch sobotňajších zápasoch remizovali. Ak však štyria hráči, ktorí súperili v tomto súboji, cítili nejaký tlak, sotva sa to prejavilo, keď kvarteto predviedlo zábavné divadlo pre publikum v Espoo Metro Arena.

Prvý set bol po celý čas tesný, ale Fíni začali v tajbrejku rýchlo, aby sa dostali do vedenia 5:1 a Argentínčania bojovali. Hoci boli všetky štyri hráčky na začiatku silné na podaní, druhý set bol otvorenejší, s piatimi prestávkami podania – najdôležitejšími pre Argentínčanku, keďže Heliovara sa držala setu za stavu 4:5.

READ  Kosťuk z Ukrajiny popiera reakciu tenisu na ruskú inváziu

Fínsko však zareagovalo a vyhralo päť z prvých šiestich rozhodovaných zápasov. Heliovara sa pri pokuse o podanie za stavu 5:2 zlomil, ale Ruzuvurimu sa to podarilo o dva zápasy neskôr – na radosť búrlivého domáceho publika, ktorému Heliovara vzdal hold.

Sledujte obsadenie ATP Tour |  Bod zlomu

„Myslím si, že domáce publikum nám dodalo energiu v treťom sete a našli sme naozaj agresívne myslenie,“ povedal. „Využili sme publikum vo svoj prospech a našli sme spôsob, ako vyhrať. Myslím si, že náš kapitán to povedal dobre, toto je naša ‚obývačka‘. Tu chceme byť a ja som sa tak na ihrisku cítila.

Víťazstvo udržalo perfektnú bilanciu fínskeho páru v daviscupových zápasoch, keď teraz vyhrali všetky tri zápasy na turnaji. Predĺžila sériu víťazstiev v individuálnych daviscupových štvorhrách Heliovary na 10 zápasov.

Čo je však dôležitejšie, na konci víkendovej remízy to dodalo Rusuwurimu impulz v obrátenom zápase dvojhry. Svet č. 43 by očakávalo, že sa stretne s Franciscom Cerundolom – zaujímavý zápas, s Argentínčanom o 12 miest vyššie ako Ruzuvuri.

Namiesto toho, keď bol Serundolo vyradený pre zranenie pravého kolenného šľachu, Rusuuri čelil Bagnissovi, 32-ročnému Argentínčanovi, ktorý debutoval v Davisovom pohári. Po vyrovnanom začiatku si tento pár vymenil brejky v ôsmom a deviatom zápase, kým Ruzuvuri uchmatol rozhodujúci brejk a Bagnis pokračoval v podávaní setu za stavu 5:6.

Rusuuri cítil, že výsledok je na dohľad, a tak sa držal v druhom sete a ukončil pamätný víkend pre fínsky tenis za stavu 1:1 v piatich zápasoch po sebe.

„Je to skvelé, je to obrovské,“ povedal kapitán Jarko Nieminen, jeden z najlepších Fínov, ktorý teraz vedie národný tím. „Toto je niečo, čo fínski muži nikdy predtým nedosiahli, čo je veľmi výnimočné a znamená to pre nás veľa.“

Tento príbeh obsahuje príspevky od DavisCup.com.