Svet

Vzostup mäkkej sily Taiwanu | Východoázijské fórum

Taiwan musí vybudovať moc mužov, apelovať na svoje hodnoty, myšlienky a kultúru a prekonať dusivé medzinárodné výzvy, ktorým čelí novozvolený prezident Lai Ching-te. Proaktívna externá komunikácia pomôže novej vláde zvýšiť globálne povedomie, získať sympatie a podporu medzinárodného spoločenstva.

Rôzne iniciatívy ako napr Otvorenie Taiwanských akadémií Na propagáciu tradičnej čínskej kultúry v zahraničí, Investície do gastrodiplomacie Predstaviť svetu taiwanskú kuchyňu, Nastavenie centier Synology Resource Center Zvýšiť expozíciu taiwanského výskumu a Začatie programu výskumu polovodičov Prilákať zahraničné talenty.

Počas svojho funkčného obdobia pri moci Laiova Demokratická progresívna strana (DPP) zdôrazňovala demokratické hodnoty vo svojich vonkajších vzťahoch a záväzkoch. V roku 2003 založila Taiwan Foundation, aby sa prostredníctvom medzinárodných podujatí spojila s inými demokraciami, a Taiwan Democracy Quarterly v roku 2004 na podporu výskumu demokratickej politiky a ľudských práv na Taiwane. Krajiny okraja.

Odchádzajúci prezident Tsai Ing-wen raz napísal Srdce taiwanskej identity Jeho „objatie demokracie“. Jeho nástupca zopakoval tieto pocity v povolebnom prejave 13. januára 2024Sľubuje „neochvejný záväzok“ k demokracii.

V roku 2021 založil DPP na Taiwane program Center for Mandarin Learning (TCML). Reklama Mandarínka s taiwanskými vlastnosťami. založený Taiwan 66 TCML Spolu so svojimi existujúcimi zámorskými krajanskými školami v USA a Európe. Jeho účelom je mať 100 centier do roku 2025. Štruktúra projektu TCML je príkladom ideálov a hodnôt vychádzajúcich z taiwanskej liberálnej demokracie.

ako Taiwanská vláda podčiarkujeTCML prijali vyučovací model, ktorý „zdieľa taiwanskú demokraciu a slobodu a rôznorodú a inovatívnu kultúru“. Tieto hodnoty sú ďalej zakotvené prostredníctvom slobody, flexibility, rozmanitosti a špičkových technológií.

Zdôrazňovaním týchto hodnôt Taiwan priťahuje medzinárodnú pozornosť na vlastnosti, ktoré z neho robia atraktívnu destináciu – destináciu, ktorá je určená pre publikum zo západných demokracií.

READ  Rakúsky agent obvinený zo zverejnenia fotografie „Hitlerovho obľúbeného jedla“ na Facebooku | V zahraničí

Práve za takýchto okolností sa objavuje príťažlivosť taiwanskej demokracie. ako Zdieľal to americký veľvyslanec„Taiwan sa vyvinul do spoločnosti, ktorá predstavuje mnohé z našich základných hodnôt, ktoré sa snažíme presadzovať inde vo svete“. Ale iba 11 krajín a Svätá stolica majú v súčasnosti formálne diplomatické vzťahy s Taiwanom a nie je oficiálnym členom veľkých medzinárodných organizácií, ako sú OSN a Svetová zdravotnícka organizácia.

TCML môžu preto prispieť k medzinárodnej viditeľnosti a postaveniu Taiwanu, najmä vzhľadom na geopolitické napätie medzi západnými demokraciami a Čínskou ľudovou republikou (ČĽR). ČĽR značne investovala do propagácie čínskeho jazyka a kultúry Konfuciánske inštitúcie (KI) Od začiatku 21. storočia sa vzťahy so Západom zhoršujú. výzva na zatvorenie Veľký počet KI je spôsobený vládnymi prepojeniami a ideologickými a politickými obavami.

Kritici KI ich považujú za „spôsob, akým Peking šíri propagandu pod zámienkou vyučovania, zasahujú do slobody prejavu na univerzitách a dokonca špehovajú študentov“. Nedostatok preukázaných prípadov o tom.

Medzitým existuje množstvo DCML rýchlo rástla V posledných dvoch rokoch sa plánuje viac centier v USA a Európe. O otváranie nových pobočiek prejavujú záujem aj austrálske univerzity. Vzhľadom na ich doterajší rast a príležitosti na ďalšiu expanziu sa zdá, že medzinárodná komunikácia a angažovanosť TPP prostredníctvom DCML zvyšuje medzinárodnú prítomnosť Taiwanu.

je to a Dôležitý prvý krok Zamerané na ovplyvňovanie iných štátov a zahraničnej verejnosti prostredníctvom externej komunikácie. Dôležitou otázkou pre TCML však je, ako a do akej miery stelesňujú taiwanské demokratické hodnoty a posilňujú jeho demokratické poverenia prostredníctvom výučby mandarínčiny.

Autori tohto článku našli málo dôkazov o tom, že učebné materiály a aktivity sú príkladom taiwanskej demokracie. Napríklad, Tri hlavné učebnice Pozdravy, výzvy používané TCML sa zameriavajú predovšetkým na aspekty každodenného života, ako je rodina, škola, cestovanie, kultúrne festivaly, jedlo a voľnočasové aktivity. Takýto obsah je podobný mnohým bežne používaným učebniciam čínskeho jazyka.

READ  Washington finalizuje prípravy na inauguráciu Joea Bidena

TCML tiež ponúkajú Všeobecné kultúrne aktivity vrátane tanca, hudby, kaligrafie, varenia, kung-fu a tradičného umenia a remesiel. Takýto obsah sa len málo líši od kultúrnej propagácie ČĽR v zahraničí Podobne poskytnutéNa rôznych úrovniach KI a čínske kultúrne centrá riadi pekinské ministerstvo kultúry a turizmu.

Začlenenie takýchto prvkov do výučby mandarínčiny v TCML pomáha zahraničným študentom zoznámiť sa s aspektmi taiwanskej kultúry. Ale vyhýbanie sa demokratickým hodnotám Taiwanu v učebných materiáloch a aktivitách TCML premeškáva príležitosť pre ostrov využiť svoj bohatý kapitál mäkkej sily a definovať sa jedinečne z ČĽR ako prvá čínska demokracia.

Túto prácu podporila Flinders University v rámci výskumnej grantovej schémy College of Humanities, Arts and Social Sciences (CHASS).

Minglei Wang je doktorand a výskumný asistent na Flinders University.

Geoffrey Gill je docent v TESOL na Flinders University.

Nicholas Godfrey je docentom filmu na Flinders University.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close